Wspomnienie z pielgrzymki parafialnej na południe Polski

Z naszej Parafii pod koniec października odbyła się czterodniowa pielgrzymka do Sanktuariów na południu Polski. Opiekę duchową w czasie tego czasu sprawował ks. Robert Szczepański, wikariusz parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy.  

W trakcie wyjazdu udało się zobaczyć Sanktuaria oraz kościoły w: Łagiewnikach, Krakowie, Tyńcu, Kalwarii Zabrzydowskiej, Wadowicach, Częstochowie, Toruniu oraz Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu. W trakcie pielgrzymki poznaliśmy historię bardzo ciekawych miejsc. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i codziennej Eucharystii oraz radości ze wspólnego śpiewania. Każdy z nas mógł w trakcie nawiedzenia Świętych Miejsc polecać swoje intencje oraz modlić się za cała nasza Parafię.  

Był to czas pełen radości i mam nadzieję, że w sercach i pamięci  wszystkich pielgrzymów pozostanie na długo. Mam nadzieję, że takich wspólnych wyjazdów będzie więcej w naszej Parafii. Dziękuję ks. Robertowi i wszystkim za miłe chwile spędzone razem. 

 

Weronika Żurawska – uczestniczka pielgrzymki