Święty Mikołaj w naszej Parafii

W niedzielę 8 grudnia najmłodszych z naszej parafii odwiedził niezwykły gość. Był nim Święty Mikołaj – biskup z Myry, którego święto obchodzimy w roku liturgicznym 6 grudnia. Dla wszystkich dzieci była to wielka niespodzianka, bowiem ksiądz Proboszcz podczas piątkowych rorat obiecał dzieciom, że rozmawiał ze Św. Mikołajem , a On zapewnił, że w najbliższą niedzielę postara się przybyć do dzieci z parafii we Włókach. I tak też się stało. Na zakończenie Mszy św. rzeczywiście w drzwiach pojawił się niezwykły Święty, który zawsze sprawia wiele radości. Dzieci miały okazję z nim porozmawiać i dowiedzieć się skąd przybył i jaka jest Jego historia, a przede wszystkim jak żył i co robił, że został Świętym. Biskup Mikołaj zasypany różnymi pytaniami, cierpliwie odpowiadał, a następnie rozdał każdemu słodki upominek. Była to też doskonała okazja by zrobić z Nim wspólnie, pamiątkowe zdjęcie.
Mamy nadzieję, że również w przyszył roku Święty odwiedzi naszą Parafię i sprawi wszystkim kolejny raz wiele radości.

Patrycja Ośmiałowska