Święta Wielkanocne 2019

Wigilia Paschalna jest najważniejszą i najbardziej uroczystą liturgią w całym roku kościelnym. Rozpoczęliśmy ją Liturgią Światła na zewnątrz kościoła, gdzie ksiądz Proboszcz święcił ogień, następnie przygotował i zapalił Paschał. W uroczystej procesji kapłan wniósł Paschał do spowitego mrokiem kościoła, w drodze trzykrotnie śpiewając aklamację „Światło Chrystusa! Bogu niech będą dzięki!” i nasi ministranci wszystkim uczestnikom liturgii przekazali ogień. 
Po Liturgii Światła nastąpiła Liturgia Słowa, składająca się z kilku czytań ze Starego i Nowego Testamentu, a następnie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i po tym Liturgia Eucharystyczna.
Wigilia Paschalna skończyła się uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem, by ogłosić światu, że Jezus Chrystus Zmartwychwstał.