Parafialne Rekolekcje dla Dorosłych

„Jezus Połamany”

Cywilizacja chrześcijańska zrodziła się z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, zrodziła się z Jego miłości do człowieka. Krzyż stał się znakiem przynależności do Chrystusa i Kościoła. Krzyż stał się źródłem życia i mocy. Ilekroć dręczą nas pokusy, ilekroć walczymy z grzechem, ilekroć zmagamy się o dobro w naszym życiu, bierzmy w dłonie krzyż, patrzmy na krzyż, szukajmy sercem ukrzyżowanego Zbawcę by z wiarą wołać: Jezu ratuj! Jezu ufam Tobie!

Uczestnictwo w Tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych z „Jezusem Połamanym”,  pomogło nam zrozumieć, jak dramatycznej walki podjął się Bóg dla człowieka, by ratować go od wiecznego potępienia.

Pragniemy podziękować Księdzu Rekolekcjoniście za duchowe przygotowanie nas do Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Bardzo potrzebujemy ożywienia wiary, rozpalenia nadziei i umocnienia miłości poprzez wpatrywanie się w krzyż Jezusa i żyjąc prawdą Zmartwychwstania.

Niech Pan Bóg wynagrodzi Drogiemu Księdzu trud dla nas podejmowany i błogosławi wszystkim apostolskim przedsięwzięciom.

Weź krzyż! Przyjmij go, nie pozwól, aby przygniotły cię wydarzenia, ale z Chrystusem zwyciężaj zło i śmierć! Jeżeli z Ewangelii Krzyża uczynisz program swojego życia, jeżeli pójdziesz za Chrystusem aż na krzyż, w pełni odnajdziesz samego siebie!

 

Tegoroczne Rekolekcje we Wspólnocie Parafii MB Królowej Polski głosił ks. Marek Januchowski