Ogłoszenia – Niedziela Objawienia Pańskiego 6.01.2019

Trzech Króli
  1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas, każdej Mszy św. na zakończenie poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą piszemy nad drzwiami naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu K+M+B oraz bieżący rok 2019 – jest to wyraz, że mieszkańcy tego domu przyjęli Chrystusa, natomiast kadzidłem okadzamy nasze mieszkanie.
    Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci ze SP z Pruszcza wystawią w kościele Jasełka, natomiast 3 lutego w niedzielę podczas Mszy o godz. 12.00 po feriach wystawią Jasełka dzieci ze SP w Kozielcu.
  2. Dziękuję wszystkim za posprzątanie kościołów i wszelkie okazane dobro. Bóg zapłać za składane ofiary i zamówione Msze św. oraz z ofiary składane dzisiaj na cele misyjne.
  3. Przypominam, że organizuje 8-dniową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 16-23 sierpień 2019r. Osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną. Program na stronie parafii.
  4. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia, jednakże tradycyjne dekoracja świąteczna może pozostać do 2 lutego. Uroczystość ta jest okazją, abyśmy wspomnieli nasz chrzest przez który zostaliśmy włączenie we wspólnotę Kościoła i staliśmy się dziećmi Bożymi. Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę o zabranie świec do kościoła.
  5. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie mnie w swoich domach oraz za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Chciałbym do przyszłego roku wymienić w kościele parafialnym wszystkie okna, aby w czasie zimowym w kościele było cieplej. W tygodniu kolęda od godz. 16.00 poprzedzona Mszą św. o godz. 15.30, a w sobotę kolęda od godz. 12.00 i Msza św. wieczorna-niedzielna o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. w kościele parafialnym. Bardzo proszę Parafian, aby przyjechali po mnie na kolędę. Plan odwiedzin na najbliższy tydzień jest następujący (jest też na stronie naszej parafii i w gablotach – plan kolędy)
  6. Zachęcam do zamawiania Mszy św. zarówno w intencji żyjących z okazji różnych rocznic czy imienin, jak również w intencji naszych wiernych zmarłych. Każda ofiarowana Msza św. jest wyrazem naszej miłości dla naszych bliskich. Można to również uczynić w czasie odwiedzin kolędowych. Jeżeli dzieci mają swoje urodziny to proszę, aby Msze św. były zamawiane na godz. 12.00 – będę wtedy udzielał specjalnego błogosławieństwa dziecku i Jego rodzicom oraz całej rodzinie (intencje).
  7. Proszę o odbiór w zakrystii Przewodnika Katolickiego
  8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Kazimirę Sikorską z Trzeciewca, pogrzeb odbył się w poniedziałek na cmentarzy w Dobrczu. Wieczny odpoczynek….

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz