Ogłoszenia – Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego jest okazją, abyśmy wspomnieli nasz chrzest przez który zostaliśmy włączenie we wspólnotę Kościoła i staliśmy się dziećmi Bożymi. Kończy się okres Bożego Narodzenia, jednakże wystrój świąteczny może pozostać w naszych domach tradycyjnie do 2 lutego.

2. W sobotę 5 stycznia, jak co roku odbyło się świąteczne kolędowanie w kościele Św. Marii Magdaleny. Dziękuję wszystkim organizatorom i osobą zaangażowanych za przygotowanie koncertu i spotkania przy stole na terenie Vitoflory. Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za wspólne śpiewanie kolęd oraz zebrane pieniądze na remont tej przepięknej świątyni. Foto relacja z tego wydarzenia na stronie internetowej.

3. Dziękuję również nauczycielom, rodzicom i małym aktorom z SP w Pruszczu za przedstawienie jasełkowe w naszej parafii. Zdjęcia z przedstawienia również na naszej stronie internetowej.

4. We wtorek wspomnienie św. Antoniego, a w sobotę Św. Józefa Pelczara.

5. W piątek rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan, pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.

6. Dziękuję za dbanie o czystość w naszych kościołach, a zarazem proszę następne osoby o posprzątanie kościołów na niedzielę. Bóg zapłać za ofiary, szczególnie składane dzisiaj na cele remontowe w naszej parafii.

7. Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszam wszystkich Dziadków na przyszła niedzielę na Msze św. na godz. 12.00, w czasie której szczególnie będziemy modlili się w Waszej intencji.

8. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Dziękuję za życzliwość i miłą atmosferę podczas kolędy. Pragnę podziękować jednej rodzinie z Kusowa, która po spotkaniu kolędowym ufundowała do kościoła parafialnego nowy odkurzacz. Bóg zapłać za ofiary kolędowe.
Kolęda w tygodniu od godz. 16.00 poprzedzona Mszą św. o godz. 15.30, a w sobotę kolęda od godz. 12.00 i Msza św. wieczorna-niedzielna o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. w kościele parafialnym. Z racji nieznajomości terenu parafii proszę o transport na kolędę.
NASTAPIŁA ZMIANA – PARAFIANIE Z TRZECIEWIEC – MEGROWO kolędę będą mieli 30 stycznia, a nie jak wcześniej podałem 21 stycznia. Osoby, które Mie mogły przyjąć kolędy, a chciałby to uczynić termin dodatkowy 31 stycznia – proszę zgłaszać w zakrystii. Plan odwiedzin na najbliższy tydzień jest następujący (jest też na stronie naszej parafii i w gablotach – plan kolędy)

9. Zachęcam do zamawiania Mszy św. Można to również uczynić w czasie odwiedzin kolędowych. (intencje).

10. Proszę o odbiór w zakrystii Przewodnika Katolickiego, od nowego roku kosztuje 6zł, natomiast Przewodnik dla dzieci 6zł

11. Polecajmy zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii Wieczny odpoczynek….