Odpust w kościele Św. Marii Magdaleny

W sobotę 22 lipca przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Marii Magdaleny – patronki naszej zabytkowej Świątyni we Włókach.

Podczas Eucharystii modliliśmy się w intencji wszystkich żywych i zmarłych Parafian, Dobroczyńców i Budowniczych tego kościoła. Według biblijnej relacji Maria pochodząca z Magdali dołączyła do grona słuchaczy Jezusa. Była ona obecna podczas Jego ukrzyżowania i śmierci, a także zdjęcia z Krzyża i pogrzebu. Maria Magdalena, po śmierci Jezusa udała się do grobu, aby namaścić Jego Ciało i wtedy ujrzała odsunięty kamień. To właśnie Jej po swoimi Zmartwychwstaniu, jako pierwszej ukazał się Pan Jezus.

Św. Maria Magdalena jest opiekunką zakonów żeńskich, patronką dzieci, które mają trudności z chodzeniem, a także fryzjerów, osób kuszonych, kobiet, ogrodników, studentów i więźniów.

Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i gorąco zapraszam wszystkich do nawiedzania naszej zabytkowej Świątyni. Zachęcam również do wysłuchania pieśni o życiu św. Marii Magdaleny, oraz obejrzenia prezentacji będącej zachętą do nawiedzania kościoła we Włókach.