Niedziela Zmartwychwstania 13.04.2020

  1. Dzisiaj Zmartwychwstanie Pańskie. Mimo, iż w tym roku przeżywamy czas świąteczny zupełnie inaczej, jak zawsze, bowiem często niemożliwe stają się spotkania z naszą rodziną, bliskimi czy przyjaciółmi to, jako ludzie wierzący radujmy się w naszym gronie, że Chrystus Zmartwychwstał i jest naszą nadzieją na Życie Wieczne. Pamiętamy jak słyszeliśmy w Ewangelii, że kobiety które szły do grobu Jezusa były pełne lęku i strachu dopóki nie usłyszały radosnych słów Aniołów. My już wiemy, że grób Jezusa jest pusty i Zmartwychwstał. I dlatego z wiarą i siłą Zmartwychwstałego, żyjmy nadzieją, że jutro będzie lepsze i ustanie czas epidemii, która przeraża każdego z nas i cały świat. Życzę wszystkim Parafianom i Dobrodziejom oraz wszystkim, którzy oglądają i uczestniczą w transmisjach internetowych z naszej parafii: radości i miłości, nadziei i wiary, siły i ufności, że skoro Chrystus Zmartwychwstał to może WSZYSTKO. Życzmy sobie nawzajem lepszego i normalnego jutra. Szczęść Boże.
  2. Juro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąteczny. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30, 12.00, 18.00. Z racji ograniczeń proszę dać pierwszeństwo uczestnictwa tym, którzy mają zamówione intencje.
  3. Przypominam o dyspensa od fizycznej nieobecności na Mszy św., przez co nie popełniamy grzechu ciężkiego i zachęcam do duchowego udziału w codziennych transmisjach internetowych z nabożeństw i Mszy św. w naszej parafii. W dzień powszedni transmisja o godz. 17.00, a w niedziele i święta wszystkie Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 12.00 i 18.00.
  4. Od wtorku codziennie nasz kościół będzie otwarty od godz. 12.00 do 20.00 i w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zapraszam, aby choć na chwilę przyjechać do kościoła i pomodlić się w naszych intencjach przed Chrystusem Eucharystycznym. Zachowajmy jednak obowiązek obecności tylko 5 osób w kościele. Zachęcam do odmawiania różańca w swoich domach o godz. 20.00 w intencji ustania epidemii.
  5. W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post. W następnym tygodniu Niedziela Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 12.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  6. W tym tygodniu zostało zamontowane odnowione tabernakulum w kościele parafialnym. Dziękuję wszystkim za składane ofiary na ten cel. Dziękuję za wszelką pomoc i różnego rodzaju życzliwość, której każdego dnia doświadczam. Za ufundowane kwiaty do ołtarza i Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną, posprzątanie kościoła, koszenie trawy przy kościele, za całą oprawę muzyczną i liturgiczną Wielkiego Tygodnia, za udział duchowy w transmitowanych Nabożeństwach i Mszach św. Dziękuję naszym Parafianom p.Piotrowi Kunca, p.Tadeuszowi Szmudanowskiemu i p.Aleksandrowi Michalikowi za przygotowanie i obsługę transmisji internetowej z naszej parafii. Dziękuję za ofiary intencyjne, za ofiary składane do puszki w kościele i na konto parafialne, nie tylko na potrzeby parafii, ale i na potrzeby budowy. Wyrażam wdzięczność za wykonaną pracę przy budowie nowej plebanii. Zostały zamontowane wszystkie okna oraz brama garażowa oraz przywiezione 3 szt. zewnętrznych drzwi, które zostaną zamontowane w późniejszym czasie. W tym tygodniu zakończymy stawianie ścianek działowych i rozpoczniemy kładzenie instalacji elektrycznej. (intencje)

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz