Niedziela Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022

1. Dzisiaj Niedziela Zesłanie Ducha Św. kończy okres wielkanocny. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Serdecznie zapraszam każdego dnia na nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy św. ku czci NSPJ.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie Św. Jadwigi, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, a w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

4. We wtorek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.

5. W piątek z racji Mszy św. ślubnej o godz. 16.00 w kościele św. Marii Magdaleny, Msza św. wieczorna o godz. 17.00 nie będzie w kościele parafialnym lecz filialnym św. Marii Magdaleny.

6. W minioną środę przeżyliśmy w naszej parafii bierzmowanie. Msze św. sprawował ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Pragnę serdecznie podziękować w wszystkim kandydatom i rodzicom za czas przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za miłe słowa, kwiaty które otrzymałem w dniu bierzmowania oraz za ofiary od rodziców, które dołożę do zakupu relikwiarza i relikwiarium do relikwii Św. Szarbela. Dziękuję również osobą, które sponsorowały kwiaty do ołtarza na uroczystość oraz siostrze zakonnej Monice i p. Annie Szopińskiej za dekoracje kościoła i ułożenie kwiatów. Każdemu, kto przyczynił się do uświetnienia tej uroczystości jestem wdzięczny i składam serdeczne podziękowania.

7. Jak już wspomniałem w związku z szerzącym się kultem w naszej parafii Św. Szarbela w najbliższym czasie otrzymamy relikwie Tego Świętego do publicznego kultu. W związku z tym planuję przygotowanie w naszym kościele bocznego ołtarza gdzie zostaną umieszczone relikwiarium i relikwiarz w kształcie cedru libańskiego z relikwiami Świętego. Tam też zostanie umieszczony malowany obraz św. Szarbela, tablica informacyjna oraz stojący ołtarz przed relikwiarzem. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło serdecznie zapraszam i z góry dziękuję składane ofiary.

8. W tym tygodniu zakupiłem również z ofiar rodziców dzieci komunijnych nowy kielich oraz patenę, a z ofiar z kolędowania z kościoła św. Marii Magdaleny kustodię oraz bieliznę kielichową i czerwony ornat. Serdecznie dziękuję jeszcze raz za ten dar.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Michalik i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Widurskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Siekierkowskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszły tydzień. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, w przyszła niedzielę składka inwestycyjna będzie przeznaczona na budowę i wyposażenie ołtarza bocznego Św. Szarbela. Dziękuję również za wszelką pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz