Niedziela Wniebowstąpienia 29.05.2022

  1. Dzisiaj Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępujący do nieba ukazuje nam cel naszego życia. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Zesłanie Ducha Św.
  2. Serdecznie zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. Od środy rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Jezusowemu. Po każdej Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 odmawiać będziemy litanię do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W środę 1 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Krzysztof udzieli sakramentu bierzmowania wszystkim przygotowującym się w naszej parafii do tego sakramentu. Zachęcam do modlitwy w intencji kandydatów. Spowiedź dla kandydatów w poniedziałek od godz. 16.00, natomiast próba generalna we wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17.45 w kościele parafialnym. W związku z próbą Msza św. wieczorna nie będzie w kościele w Kozielcu lecz w kościele parafialnym.
  4. W środę również Dzień Dziecka, już dzisiaj wszystkim dzieciom składam serdeczne życzenia, wiele radości i uśmiechu na każdy dzień.
  5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek ofiarujemy litanie do NSPJ w intencji powołań. W piątek odwiedzę chorych z komunią św. od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę w Kozielcu Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu udało się zakończyć ocieplanie plebanii. Pragnę serdecznie podziękować za wykonaną pracę mojemu ojcu Henrykowi, p. Andrzejowi Kobiela i pracownikom jego firmy And-Pur oraz naszym parafianom p. Łukaszowi Westfal, p. Dariuszowi Banaś i p. Markowi Garsztka z Kusowa. Dziękuję również p. Dariuszowi Strzelczykowi za prace stolarskie wykonane w kościele w Kozielcu. W tym tygodniu konserwatorzy zamkną ostatni 3 etap prac w tym kościele i tym samym zakończymy wszystkie prace remontowo – konserwatorskie. Dziękuję p. Aleksandrowi Michalikowi za kwiaty dekorujące teren dookoła plebanii i kościoła oraz naszym Parafiankom za prace porządkowe na plebanii.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Parafianom zamieszkałych w Trzęsaczu w blokach i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Michalik; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kamedulskich i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Siekierkowskich. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary złożone z racji przedłużenia miejsca na cmentarzu oraz za wszelką pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

 

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz