Niedziela Św. Rodziny 27.12.2020

 1. Dzisiaj niedziela Św. Rodziny, w naszych modlitwach pamiętajmy o rodzinach naszej parafii, abyśmy starali się żyć na wzór Rodziny z Nazaretu.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto Św. Młodzianków męczenników, w piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a w sobotę Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła
 3. Przypominam o konkursie plastycznym pt.: „Mój zabytkowy kościół we Włókach” Św. Marii Magdaleny. Plakaty można dostarczyć do końca grudnia do ks. Proboszcza.
 4. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego, serdecznie zapraszam na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 podczas, której będziemy dziękowali za otrzymane łaski, i prosili o Boże Błogosławieństwo na Nowy Rok 2021. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne.
 5. W piątek Nowy Rok 2021 i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, szczególna modlitwa w intencji pokoju na Świecie i naszej Ojczyzny. Msze św. w kościele parafialnym, jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Jest to I-szy piątek miesiąca. Chorych odwiedzę z komunią św. w następny piątek tj. 8 stycznia od godz. 8.00
 6. W sobotę Msza św., adoracja, medytacja i różaniec św. o godz. 9.00 z racji I-szej soboty miesiąca. Serdecznie zapraszam.
 7. W tym roku z racji pandemii nie będzie tradycyjnego kolędowania w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny we Włókach.
 8. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizowaną okazję „Spełniamy Marzenia”. Słowo podziękowania kierują do wszystkich Darczyńców organizatorzy akcji Państwo Joanna i Szymon Borsich oraz Oskar Borsich. (pismo)
 9. Dziękuję Scholii Parafialnej działającej w naszej parafii za przygotowanie Koncertu Kolęd, który odbył się w II Święto Bożego Narodzenia oraz wszystkim, którzy włączyli się we wspólne śpiewanie oglądając koncert w Internecie. W najbliższym czasie koncert zostanie umieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce wydarzenia.
 10. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu koncertu oraz sprzątanie kościoła. Za składane ofiary na składkę, budowę plebanii oraz ofiary na Katolickie Uczenie – zebraliśmy 205zł. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Nabożeństwach Świątecznych oraz z wszelką pomoc i życzliwość. (intencje)
 11. Z naszej rodziny parafialne Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Agnieszkę Hyjek z Trzęsacz. W jej intencji różaniec dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 oraz w poniedziałek o godz. 18.00. Dzień pogrzebu jeszcze nie został ustalony. Wieczny odpoczynek…

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz