Niedziela Palmowa 10.04.2022

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa i święcenie palm na każdej Mszy św. Rozpoczynamy Wielki Tydzień w którym przeżyjemy najważniejsze święta naszej wiary.

2. Dziękuję wszystkim dorosłym i uczniom SP z Kozielca wraz z nauczycielami za udział w tegorocznych rekolekcjach w naszej parafii oraz za złożone przy tej okazji ofiary dla naszego rekolekcjonisty. Dziękuję również wszystkim, którzy w minioną niedzielę uczestniczyli w koncercie poezji ks. Jana Twardowskiego oraz wszystkim wykonawcą oraz za udział w piątek w wieczornej Drodze Krzyżowej opartej na fragmentach filmu „Pasja”.

3. W poniedziałek ostatnia okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Zaproszony kapłan będzie słuchał spowiedzi od godz. 18.30 do godz. 19.30 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam abyśmy przeżyli czas świąteczny pojednani z Panem Bogiem i mogli przyjąć w czasie świąt komunię św.

4. Od czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – Misterium naszej Wiary, na które wszystkich serdecznie zapraszam.
a. Wielki Czwartek – liturgia o godz. 18.00 – to dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do godziny 20.00
b. Wielki Piątek – liturgia o godz. 18.00 – to dzień Męki Pana Jezusa zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. W ten dzień w naszej parafii Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 12.00. Po drodze krzyżowej możliwość adoracji do wieczornej liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy.
c. Wielka Sobota – liturgia o godz. 20.00 – to dzień Zmartwychwstania zakończona procesją rezurekcyjną dookoła kościoła. Od godz. 13.00 po święconce do wieczornej liturgii możliwość adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie Pokarmów:
• Kościół w Kozielcu – godz. 11.00
• Kościół św. Marii Magdaleny – godz. 11.30
• Przy świetlicy w Kusowie – godz. 12.00
• Kościół Parafialny – godz. 12.30

d. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00 w kościele parafialnym z procesją eucharystyczną dookoła kościoła, w Kozielcu o godz. 9.30, w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 11.00. W poniedziałek Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30, 12.00

5. Informuję, że po świętach we wtorek 19 kwietnia będzie spotkanie rodziców i dzieci komunijnych o godz. 18.00 w kościele parafialnym, natomiast w środę 20 kwietnia o godz. 18.00 będzie spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania. Bardzo proszę wszystkich o obecność na tych spotkaniach.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Lewandowskich i proszę o sprzątanie na święta Rodzinę Krzewickich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Siekierkowskich i proszę jeszcze raz o sprzątanie przed świętami. Dziękuję pracownikom Vitroflory za posadzenie kwiatów przy figurze MB Fatimskiej oraz za każda pomoc i pracę

7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną oraz na konto parafii. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do ołtarza i Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg Zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz