Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021

  1. Dzisiaj Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela zwykła, za tydzień rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny od I-szej niedzieli adwentu.
  2. W związku z duża ilością zachorowań zgodnie w wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego w Bydgoszczy przypominam o obowiązujących przepisów i przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu społecznego. W miejscach kultu religijnego przy zachowaniu dystansu może uczestniczyć 75% osób.
  1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Cecylię, we wtorek św. Klemensa I papieża, w czwartek św. Katarzynę Aleksandryjską.
  2. Wspomnienie św. Cecylii patronki osób śpiewających w kościołach i muzyki sakralnej jest okazją, ażeby wyrazić podziękowanie naszym Organistom, Członkom Scholii Parafialnej oraz wszystkim zaangażowanych w śpiew w naszej parafii. Niech Pan Bóg, który obdarzył Was takim niezwykłym talentem darzy Was potrzebnymi łaskami i Wam Błogosławi, a Wy nie ustawajcie w upiększaniu i ubogacaniu nabożeństw w naszej wspólnocie. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby grające i śpiewające w naszej parafii do wspólnej modlitwy w poniedziałek na Msze św. o godz. 17.00 w Waszej intencji, a później na spotkanie przy stole w salce parafialnej.
  3. Trwają przygotowania do ogólnoświatowego wydarzenia jakim ma być synod w roku 2023. W ramach tych przygotowań w parafiach, a później dekanatach organizowane są spotkania z wszystkimi którzy chcieliby się podzielić swoim doświadczeniem kościoła i to zarówno w ocenie pozytywnej, jak i krytycznej. Serdecznie zapraszam na Msze św. w środę na godz. 17.00, a po niej do dyskusji na temat dzisiejszego kościoła. Zaproszenie kieruję do wszystkich grup naszej parafii: Żywego Różańca, Służby Liturgicznej, Scholii Parafialnej, Wspólnoty św. Charbela tzn. tych którzy uczestniczą w modlitwie o uzdrowienia, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz wszystkich, którzy chcieliby wypowiedzieć na temat kościoła.
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego P. Angelice i P. Barbarze; Rodzinie Sudoł za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Rodzinę Hyjek; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Jadaś i proszę o sprzątanie jeszcze raz w tym tygodniu. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną, która została przeznaczona na instalację ogrzewania w kościele parafialnym oraz za ofiary składane z tej okazji indywidualnie i na konto parafii.
  5. Wszystkim, życzę miłego tygodnia i dziękuję za każdą pomoc i wsparcie. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz