NASZA PATRONKA – ŚW.CECYLIA

Św. Cecylię czci się jako patronkę tych, którzy śpiewają, oraz tworzą  i wykonują muzykę kościelną. Nie ma piękniejszej pieśni nad śpiew czystej duszy kochającej Pana Boga i w Nim wszystkich ludzi. Piękno muzyki bierze się z piękna duchowego. Nie da się tworzyć pięknej muzyki z duszą czarną od grzechów, bez wzajemnej miłości i zgody, oraz wewnętrznej łączności z Panem Bogiem, który daje talent i umacnia w jego pomnażaniu i rozwijaniu.

Z okazji wspomnienia Św. Cecylii, które w kościele obchodzi się 22 listopada-podczas Mszy Św. Wieczornej modliliśmy się o Boże łaski za jej pośrednictwem dla wszystkich osób, które swoim śpiewem i grą na instrumentach ubogacają codzienną liturgię w naszej parafii. Po uroczystej Eucharystii w  bardzo miłej atmosferze wszyscy spotkaliśmy się na poczęstunku w salce parafialnej.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Księdzu Proboszczowi za dar opieki duchowej, za wsparcie, którego czasami potrzebujemy, oraz za każde dobre i życzliwe słowo, a nade wszystko za odprawioną w naszej intencji  Mszę Św, która ubogaciła nas duchowo i z pewnością zostawi trwały ślad w naszej świadomości.

Organiści, zespół i wszystkie osoby śpiewające.