Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020

  1. Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia, jednakże tradycyjne dekoracja świąteczna może pozostać do 2 lutego. Uroczystość ta jest okazją, abyśmy wspomnieli nasz chrzest przez który zostaliśmy włączeni we wspólnotę Kościoła i staliśmy się Dziećmi Bożymi. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci i młodzież z SP w Pruszczu wystawią Jasełka, natomiast w przyszła niedzielę Jasełka podczas Mszy św. o godz. 12.00 wystawią dzieci i młodzież ze SP z Kozielca.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują trud sprzątania kościoła parafialnego oraz filialnego w Kozielcu. Dziękuję Państwu Fac za posprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny i na następną niedzielę proszę o tą posługę Państwo Lewandowskich. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Nasza parafia organizuje 8-dniowy wyjazd w wakacje letnie dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w dniach 9-16 lipiec tzw. Kolonie Parafialne. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców naszej parafii, którzy chcą zapisać dzieci na kolonie. Natomiast w przyszła niedzielę spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci spoza naszej parafii.
  4. W naszej parafii wprowadzamy comiesięczne nabożeństwo o uzdrowienie przez wstawiennictwo Św. Szarbela, będą się one odbywały każdego 7-go dnia miesiąca, jest to dzień ogłoszenia Go Świętym . Pierwsze nabożeństwo 7 lutego 2020 roku. Bliższe informacje podam w ogłoszeniach w przyszłym tygodniu.
  5. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwości. Państwu Szupryt dziękuję za ufundowanie nowych dzwonków do kościoła parafialnego. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom za składane dzisiaj ofiary na składkę i konto parafialne na cele remontowe.  Rozpoczęliśmy stawianie murów nowej plebanii. W tym tygodniu zostanie przywieziona pozostała część cegieł i postawione mury nośne plebanii. Za każdą pomoc i pracę serdecznie dziękuję.
  6. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie mnie w swoich domach oraz za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz budowę plebanii. W tygodniu kolęda od godz. 16.00 poprzedzona Mszą św. o godz. 15.30 na którą serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie tych którzy w ten dzień mają odwiedziny kolędowe. Natomiast w sobotę kolęda od godz. 10.00 i Msza św. wieczorna-niedzielna o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. w tygodniu przez cały miesiąc styczeń w kościele parafialnym. Plan odwiedzin na najbliższy tydzień jest następujący (jest też na stronie naszej parafii i w gablotach – plan kolędy)

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz