Jasełka SP z Pruszcza

W niedzielę 12 stycznia w Kościele Parafialnym we Włókach zaprezentowano jasełka przygotowane przez uczniów klasy IIa i IIc ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, jasełka przedstawiały sceny z Betlejem. Byli Maryja i Józef, Adam i Ewa, diabeł, Herod, pasterze, jak również aniołowie.

Przedstawienie zawierało sceny mówione i śpiewane. Jak powiedzieli starsi widzowie- uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a piękna dekoracja naszej świątyni sprawiła, że jeszcze raz poczuło się klimat świąt Bożego Narodzenia. Dzieci pokazały, jak wiele radości może sprawić wspólny śpiew i występy. Podczas całej Mszy można było podziwiać „żywą szopkę”, którą stworzyli mali aktorzy, a o oprawę muzyczną zadbała schola parafialna w połączeniu z zespołem wokalnym działającym przy szkole w Pruszczu.

Dziękujemy Ks. Proboszczowi za zaproszenie i stworzenie prawdziwie rodzinnej atmosfery. Uczniów do występu przygotowały panie Ewa Kubiak i Anna Szupryt-Szopińska.

Do zobaczenia za rok.

A. Szopińska