IV Niedziela Zwykła 29.01.2023

  1. Dzisiaj IV niedzielę zwykłą. Dzieci i młodzież rozpoczęły czas ferii zimowych. Wszystkim życzę miłego wypoczynku.
  2. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze św. wieczorne będą jeszcze w kościele parafialnym, lecz już normalnie o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek św. Jana Bosko, w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, a w piątek św. Błażeja.
  4. W czwartek z racji święta Ofiarowania Pańskiego, które w tradycji nazywane jest świętem MB Gromniczej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 17.00. Bardzo proszę zabrać do kościoła świece – gromnice, aby uzyskać błogosławieństwo. To święto to również Dzień Życia Konsekrowanego. W naszej modlitwie będziemy pamiętali o wszystkich osobach konsekrowanych, a w szczególności o pracujących na terenie naszej parafii współbraci ze Zgromadzenia Ducha Św. w Chełmszczonce.
  5. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca, chorych z komunią św. odwiedzę od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W tym dniu przypada wspomnienie św. Błażeja patrona chorób gardła. Podczas Mszy św. wieczornej udzielę szczególnego błogosławieństwo. Serdecznie zapraszam.
  6. Z racji I-szej soboty miesiąca Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w tym miesiącu w kościele parafialnym o godz. 9.00.
  7. Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne ARCUS z Bydgoszczy organizuje w październiku pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela, gdyby ktoś była zainteresowany to bliższe informacje znajdzie na stronie parafii lub bezpośrednio kontaktując się biurem w Bydgoszczy.
  8. Pragnę, jeszcze raz bardzo serdecznie przeprosić z wszelkie komplikacje związane z odwiedzinami duszpasterskimi w Kusowie. Jednocześnie w obecnej sytuacji pragnę poinformować, że nie będę w tym roku już kontynuował kolędy. Wszystkich, do których nie dotarłem, a chcieli mnie przyjąć w swoim domu, abym udzielił błogosławieństwa kolędowego serdecznie zapraszam na dodatkową Msze św. w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 do kościoła parafialnego.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom p. Angelice Fac, p. Barbarze Marciniak i p. Barbarze Krasińskiej. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Kobiela, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kamedulskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję Rodzinie Jendruszewskim z Kozielca za ufundowanie obrazków św. Szarbela. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i wszelką serdeczność, życzliwość i wyrozumiałość.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz