IV Niedziela Zwykła 02.02.2020

  1. Dzisiaj IV niedziela zwykła i Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest Dniem Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o Osobach Konsekrowanych. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na zakony klauzurowe.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Św. Błażeja, Św. Agatę, Św. Pawła Miki i Towarzyszy i Św. Hieronima.
  3. Z racji mojej nieobecności w tym tygodniu od poniedziałku do środy Msze św. o godz. 16.30 w kościele parafialnym, w czwartek normalnie o godz. 17.00 w kościele Św. Marii Magdaleny, a w piątek z racji wprowadzenia w naszej parafii szczególnej modlitwy do Św. Szarbela Msza św. o godz. 20.00. Św. Szarbel to szczególny Święty pochodzący z Libanu za wstawiennictwem którego wiele osób doznało uzdrowienia. Każdego 7-go dnia miesiąca w naszej parafii będziemy modlili się o uzdrowienie duszy i ciała za Jego wstawiennictwem. I dlatego w ten dzień Msza św. będzie zawsze o godz. 20.00 w kościele parafialnym z Adoracją i Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz namaszczeniem olejem Św. Szarbela. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, ale też zwracam się z prośbą o przekazanie tej informacji szczególnie do osób chorych i cierpiących z rodzin i znajomych i zaproszenie ich do naszej parafii na wspólną modlitwę.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed Mszą wieczorna od godz. 19.30. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00.
  5. Dziękuję wszystkim sprzątającym w kościele parafialnym, jak również za pomoc z rozebraniu dekoracji świątecznej. Państwu Dobrowolskim za sprzątanie kościoła w Kozielcu i na kolejne dwie niedzielę proszę Państwo Jadaś, natomiast Państwu Lewandowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny i proszę Państwo Malanowskich o sprzątanie na przyszła niedzielę. Dziękuję również Państwu Mes za ufundowanie nowego dzwonka do kościoła parafialnego. W czasie mojej nieobecności w razie potrzeby kapłana proszę kontaktować się z ks. Proboszczem ze Strzelec Dolnych lub Kotomierza.
  6. Dziękuję za składane ofiary na cele parafialne i budowę nowej plebani. W minionym tygodniu został przygotowany szalunek do wieńca, który w środę zostanie zalany. Zamówiłem również więźbę dachową, którą przy dobrej pogodzie chcielibyśmy zamontować w drugiej połowie lutego. Za tydzień składak budowlana, która zostanie przeznaczona na zamówioną wieźbę. Za wszelką pomoc składam serdeczne podziękowania. Informuję, że w niedzielę 16 lutego złożę coroczne sprawozdanie z życia naszej parafii.
  7. W poniedziałek o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. i pogrzeb śp. Anny Romianowskiej w kościele Św. Marii Magdaleny we Włókach. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.     

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz