Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszej parafii

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni. Są jednak takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych Dziadków.

W niedzielę 26 stycznia w naszym kościele parafialnym po Mszy Świętej o godz.12.00 Ks. Proboszcz udzielił specjalnego błogosławieństwa, a dzieci z naszej parafii przedstawiły krótki program artystyczny poświęcony wszystkim babciom i dziadkom. Mali artyści z przejęciem recytowali wiersze, a czcigodni dziadkowie ze wzruszeniem i dumą odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Poprzez wiersze i piosenkę „Sto lat”, którą zagrał na skrzypcach Rafał, dzieci wyraziły swoje uczucia, a także podziękowały za trud włożony w ich wychowanie.

Specjalnie dla Dziadków przygotowano też słodki poczęstunek – babeczki, które zostały upieczone przez jedną z naszych parafianek – p. Teresę, a Ksiądz Proboszcz zadbał o zdrowy styl życia i podarował soczyste jabłka.

                                    A. Szupryt-Szopińska