IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Chrystus jest Pasterzem, który oddał życie na każdego z nas. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania, aby nie brakowało nam dobrych pasterzy, dobrych kapłanów, którzy z ochoczym sercem poświęcą swoje życie na głoszenie Ewangelii i służbę Panu Bogu i człowiekowi. Każdego dnia przez ten tydzień na zakończenie Mszy św. odmawiać będziemy modlitwę o powołania.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w czwartek św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora K-ła, w piątek Św. Piusa V, papieża.

3. W sobotę 1 maja Św. Józefa, rzemieślnika i Święto Pracy. W ten dzień modlić się będziemy za naszą Ojczyznę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie transmitowana w Internecie, a po Mszy św. odmówimy w tym roku pierwsze nabożeństwo majowe. W ten dzień tj. w sobotę nie będzie już Mszy św. wieczornej.

4. Miesiąc maj jest poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszam, aby każdego dnia odmawiać Litanię do MB Loretańskiej w swoich domach indywidualnie lub gromadząc się przy krzyżach i figurach. W naszej parafii przez cały maj nabożeństw majowe po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W niedzielę 2 maja przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Flagi RP. Gorąco zachęcam, aby tego dnia wywiesić na naszych domach flagę – nasz narodowy symbol polskości.

6. W środę Nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. Dziękuję za składane ofiary na tacę oraz konto parafialne. Za życzenia oraz wszelkie wyrazy życzliwości okazane z okazji moich imienin. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz wszelką pomoc. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz