III Niedziela Wielkanocy – Biblijna 18.04.2021

  1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna, zachęca nas, abyśmy czytali i medytowali Słowo Boże zapisane na kartach Biblii.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w środę Św. Anzelma biskupa i doktora Kościoła, a w piątek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Z racji tej Uroczystości w piątek nie obowiązuje post.
  3. W środę Nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W tym roku z racji nadal obowiązujących limitów osób w kościele, I-sza komunia naszych dzieci została przełożona na termin późniejszy.
  5. Nasza parafia otrzymała maseczki jednorazowe oraz pulsometry, w które można bezpłatnie zaopatrzyć się w zakrystii po Mszy św.
  6. Policja z Koronowa prosi o przekazanie informacji, aby zwrócić uwagę, szczególnie osoby starsze na oszustów, którzy dzwoniąc wyłudzają pieniądze na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Policja informuje, że nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy, a w przypadku takich telefonów prosi rozłączyć się i zadzwonić na komisariat policji.
  7. Informuję, że w tym tygodniu, dzięki uzyskanej dotacji rozpocznie się kolejny etap konserwatorskich remontów w kościele w Kozielcu. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną i z tej okazji za ofiary złożone na konto parafii, a jednej rodzinie z Trzęsacza za przekazanie na cele remontowe 1000zł. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz wszelką pomoc. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz