IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

  1. Dzisiaj w IV niedziela Wielkanocny jest niedzielą powołaniową. Pragniemy modlić się w intencji nowych powołań do służby Bożej z naszej diecezji i z naszej parafii. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy rocznicę pierwszej komunii świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, rodzicach i całych rodzinach.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcam do gromadzenia się przy figurach i krzyżach, aby wspólnie odmówić litanię do Matki Bożej.
  3. Próba kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami w sobotą o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.
  4. Próby scholi dziecięcej i młodzieżowej w sobotę o godz. 10.00 w kościele parafialnym.
  5. W następnym tygodniu w sobotę 25 maja przeżywać będziemy w naszej parafii Wizytację Kanoniczą ks. Biskupa Jana Tyrawy, podczas której ks. Biskup udzieli na Mszy św. o godz. 17.00 kandydatom sakramentu bierzmowania. Wcześniej o godz. 15.00 w świetlicy we Włókach będzie spotkanie z ks. Biskupa z Parafianami. Szczegółowy program podam w przyszła niedzielę.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościołów i ofiary składane do skarbony na ten cel w kościele parafialnym, za ofiary składane na tacę, szczególnie dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, które przeznaczamy na spłatę za okna (pozostało jeszcze do uregulowania około 8000zł). Informuję, że zgłosiłem naszą parafię do projektu modernizacji kościoła parafialnego. W minionym tygodniu odbyły się oględziny kościoła przez delegatów z Poznania, którzy w najbliższych miesiącach poinformują o możliwościach finansowania tej modernizacji. Czeka nas jeszcze audyt szczegółowy i projekt realizacji prac modernizacyjnych. Mamy możliwość otrzymania około 80% dofinansowanie na ocieplenie budynku oraz ogrzewanie podłogowe kościoła z paneli słonecznych. O postępach realizacji projektu będę sukcesywnie informował. Wszystkim Parafianom i Gościom za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz