IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

  1. Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Serdecznie zapraszam do ostatnich w tym roku Rorat w poniedziałek i środę na godz. 17.00 i zachęcam dzieci do robienia dobrych uczynków i zapisane na serduszkach przynoszenie na roraty.
  2. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz składać podpis pod obywatelską inicjatywą ustawy poparcia projektu „Tak dla Rodziny, nie dla gender”.
  3. Przypominam i zapraszam do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Mój zabytkowy kościół we Włókach” Św. Marii Magdaleny. Plakaty można dostarczyć do końca grudnia do ks. Proboszcza. W konkursie nie ma żadnego limitu wieku, a udział jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację plakatu na stronie internetowej.
  4. W czwartek zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy, aby zachować chrześcijańską tradycję. Przypominam, że przed rozpoczęciem posiłku wigilijnego czytamy fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Chrystusa oraz dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Msza św. w noc wigilijną – Pasterka w naszej parafii w tym roku w kościele parafialnym o godz. 21.00 i o godz. 23.00.. W czasie pasterki składka na Fundusz Ochrony Życia.
  5. W piątek I-sze Święto Bożego Narodzenia. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. W sobotę II Święto Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Po Mszach św. puszka na Katolickie Uczelnie.
  6. W tym roku z racji pandemii dbając o zdrowie nas wszystkich nie będzie odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Od nowego roku tj. od 4 stycznia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00 na którą będę zapraszał poszczególne wioski w ramach kolędy, podczas której modlić się będziemy za mieszkańców zaproszonej wioski oraz odmówimy modlitwy kolędowe. Uczestniczący we Mszy św. będą mogli zabrać do domu tekst modlitwy kolędowej i wodę święconej, aby samemu w gronie rodzinnym odprawić kolędę. Ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na budowę nowej plebanii. Możliwość odwiedzin kolędowych w domach na indywidualne zaproszenie. Informuję, że przez cały styczeń Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00, natomiast Msza św. kolędowa o godz. 19.00. Plan Mszy św. kolędowej podam w święta.
  7. W drugie święto o godz. 18.00 na naszej stronie internetowej będzie transmisja koncertu kolęd przygotowanego przez naszą Scholę Parafialną. Serdecznie zapraszam.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, za składane ofiary za opłatki oraz ofiary składane na składkę inwestycyjną i konto parafialne. Dziękuje jednej rodzinie z Trzeciewca za przekazanie 1000zł na cele budowy nowej plebani. Dziękuję za pomoc w pracach na naszym parkingu przed kościołem parafialnym, rodzinie Pawlak za przekazanie nowego instrumentu muzycznego do kościoła parafialnego, panu Tadeuszowi Rachwalskiemu za pomoc przy budowaniu żłóbka, a Państwu Majka za ufundowanie choinek do kościoła. Dziękuję za kwiaty do ołtarza i do żłóbka oraz wszystkim zaangażowanym w dekorację świąteczną. (intencje)
  9. Z naszej rodziny parafialne Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Jarosław Siwiński z Kusowa oraz śp. Halina Więcławska Bydgoszczy, Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza św. o g.10.00 w naszym kościele i pochówek na cmentarzu we Włókach. Wieczny odpoczynek…

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz