III Niedziela Zwykła 21.01.2024

  1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek św. Wincentego , w środę Św. Franciszka Salezego, a w czwartek Nawrócenie Św. Pawła.
  3. Przypominam, że przez cały styczeń, w związku z kolędą Msza św. wieczorna w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
  4. Informuję, że od środy 24 stycznia do środy 31 stycznia nie będą obecny w parafii. W czasie mojej nieobecności w razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z O. Sławomirem z Chełmszczonki (tel. 608 114 951). W tym tygodniu z racji mojej nieobecności od środy do piątku nie będzie Mszy św., a w sobotę i niedzielę będzie odprawiał Msze św. O. Sławomir.
  5. Proboszcz Parafii NSPJ w Bydgoszczy zaprasza na koncert pt. „Najpiękniejsze polskie kolędy” w wykonaniu Orkiestry symfonicznej i chóru Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, który odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 17.30. w kościele NSPJ.
  6. Pragnę poinformować moich parafian, że w minionym tygodniu podpisałem akt notarialny nabycia działki we Włókach sąsiadującej z kościołem parafialnym. Dziękuje Rodzinie Annie i Karolowi Pawlak właścicielom Vitroflory oraz Rodzinie Beacie i Rafałowi Jerzym przedsiębiorcy i hodowcy koni w Marcelewie za darowiznę na ten cel, która w części pokryła ten zakup oraz ks. Biskupowi naszej diecezji za pomoc i przychylność w zapłacie pozostałej części.
  7. Przypominam, że do 7 lutego włącznie można przywozić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ze sprzedaży którego wspomagany jest kościół w potrzebie – dla misjonarzy. W/w sprzęt można zostawiać przy skrzynkach na listy na parkingu przed kościołem parafialnym. Będę jeszcze przypominała tę informację w kolejnych ogłoszeniach.
  8. Dziękuję za składane ofiary na składkę oraz konto parafii, za ofiary składane na cele inwestycyjne oraz za ofiary kolędowe. Dziękuję również za życzliwe i gościnne przyjmowanie mnie podczas odwiedzin duszpasterskich. Serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu została przywieziona druga ławka od konserwacji do kościoła parafialnego. Dziękuję Panu Bogusławowi Jakubek za pomoc w transporcie. Dziękuję również Panu Maciejowi Zwiewka za wycinkę drzewa przy kościele w Kozielcu.
  9. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu. (umieszczone są również na głównej stronie internetowej naszej parafii). We wtorek zostanie zakończona tegoroczna kolęda – odwiedziny duszpasterskie. W lutym złożę coroczne sprawozdanie z życia naszej parafii.
  10. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Hyjek i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Grażynę Hyjek. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Ewie Włodaczyk i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Bigaj. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz