III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

 

  1. Dzisiejsza III niedziela Wielkiego Postu przypomina, że Jezus jest źródłem życia wiecznego.
  2. W obecnym czasie Świat, a w tym nasze Ojczyzna doświadcza trudnych chwil, które zagrażają zdrowia i życia człowieka. Wirus, który dotyka wielu ludzi jest niebezpieczny i musimy zachować szczególną ostrożność. Będziemy postępowali zgodnie z zaleceniami Władz Państwowych i Kościelnych i dopóki będzie to możliwe będziemy sprawowali Msze św. w naszej parafii stosując się jednocześnie do zaleceń. W kościele może przebywać maksymalnie 50 osób, przy wejściu do kościoła proszę wpisywać kolejny numer, aby następni wierni mogli wiedzieć ile osób jest w kościele. BARDZO PROSZĘ NIE PRZEKRACZAĆ TEJ LICZBY I NIE WCHODZIĆ DO KOŚCIOŁA NARAŻAĆ SIEBIE I INNYCH. Jeżeli jest taka wola to proszę przyjść na inną godzinę. Zostały w kościele zlikwidowane kropielnice, proszę siadać w bezpiecznej odległości od siebie, komunię św. przyjmować na rękę, nie przekazywać sobie znaku pokoju przez podanie ręki lecz skinienie głową, ograniczyć przychodzenie do zakrystii lecz kontaktować się tylko w ważnych sprawach lub telefonicznie czy e-mailowo. PRZEDE WSZYSTKIM JAKO LUDZIE WIERZĄCY MODLIĆ SIĘ W DOMU O POWSTRZYMANIE WIRUSA. 
  3. Msze św. od dnia dzisiejszego będą odprawiane TYLKO w kościele parafialnym. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 12.00 i dodatkowo o godz. 18.00. Przypominam, że sobotnia Msza św. jest w liturgii już Mszą św. niedzielną, a biskupi udzielili dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej bez grzechu ciężkiego. W tygodniu Msza św. tez w kościele parafialnym o godz. 17.00. Codziennie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 20.00 z możliwością indywidualne modlitwy. Nie będzie gromadzenia się w większych grupach, aby wspólnie się modlić. Zawieszamy wszystkie próby, spotkania, rekolekcje, które miałby się odbywać w naszej parafii do odwołania. Jako duszpasterz zachęcam wszystkich, którzy czują się zaniepokojeni lub chorzy o nie przychodzenie do kościoła lecz modlitwę w domu. Wszystkie intencje zamówione będą odprawione przeze mnie nawet bez udziału wiernych. Gdyby ktoś chciał zamówić Msze św. można to zrobić smsem lub e-mailem, będę informował kiedy zostanie Msza św. odprawiona.
  4. Nabożeństwa wielkopostne będą odbywały się w kościele parafialnym, ale proszę wszystkich z racji ograniczeń możliwości uczestniczenia, aby w tym czasie w miarę możliwości odprawić indywidualnie takie nabożeństwo w domu: w piątek Drogę Krzyżową lub w niedzielę Gorzkie Żale.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Z racji epidemii lepiej będzie, żeby nie przemieszczać się, aby sprzątać nasze kościoły. Do czasu zagrożenia nie będą czynne kościoły filialne, a kościół parafialny postaram się w miarę możliwości posprzątać sam.
  6. Dziękuję za składane ofiary na cele parafialne i budowlane, w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 2190zł. Informowałem, że po świętach chciałem przekazać tabernakulum z kościoła parafialnego do złocenia, jednakże po informacji w ubiegłym tygodniu jedna rodzina wpłaciła na konto parafialne na ten cel 2000zł i mam nadzieję, że jeszcze do świąt uda się dokonać tej renowacji. Dziękuję za każdą pomoc i wsparcie. Serdeczne Bóg zapłać. Zachęcam do pomocy, szczególnie osobom starszym w codziennym funkcjonowaniu. Mamy telefony i bezpiecznie możemy sobie pomagać. Ja również chętnie służę pomocą, gdyby ktoś takiej ode mnie potrzebował (tel. 534 095 899, [email protected])

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz