IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

  1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkiego Postu zachęca nas, abyśmy jeszcze bardziej zaufali i uwierzyli w Jezusa, który wszystko może, nawet jeżeli po ludzku wydaje się to niemożliwe.
  2. W związku z obecną sytuacją w Polsce i na Świecie zachęcam wszystkich do modlitwy indywidualnej w intencji powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, w intencji chory oraz za wszystkie pielęgniarki i lekarzy, którzy ofiarnie służą i pomagają potrzebującym. Pamiętajmy również o modlitwie za zmarłych i prośmy dla nich o łaskę życia wiecznego.
  3. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 12.00 i dodatkowo o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.00. Została udzielona dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej bez grzechu ciężkiego, ale równocześnie przypominam, że jako ludzie wierzący mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św. za pośrednictwem telewizji, Internetu czy radia. CODZIENNIE ZAPRASZAM DO INDYWIDUALNEJ MODLITWY PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM W KOŚCIELE OD GODZ. 12.00 DO GODZ. 20.00.
  4. Każdego dnia zapraszam do modlitwy różańcowej. O godz. 20.00 ja będę sam odmawiał Różaniec św. w kościele, a wszystkich proszę aby w tym czasie odmówili Różaniec z rodziną w swoim domu.
  5. Wszystkie zamówione Msze św. są odprawiane w kościele, jeżeli nie możemy uczestniczyć proszę, aby w tym czasie modlić się w swojej rodzinie w domu. Gdyby ktoś chciał zamówić Msze św. można to zrobić telefonicznie, smsem lub e-mailem, będę informował kiedy zostanie Msza św. odprawiona.
  6. Nabożeństwa wielkopostne będą odbywały się w kościele parafialnym, ale proszę wszystkich z racji ograniczeń możliwości uczestniczenia, aby dowolnym czasie w miarę możliwości odprawić indywidualnie takie nabożeństwo w domu: w piątek Drogę Krzyżową lub w niedzielę Gorzkie Żale.
  7. Tak jak każdego roku na stół wielkanocny można zakupić świece – paschaliki. W związku z obecną sytuacją będą one wyłożone w kruchcie kościoła parafialnego i można je zakupić przy okazji nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w godz. od 12.00 do 20.00. Ofiary za świece – paschaliki proszę składać do skarbony na ścianie w kościele.

Koszt świecy: MAŁA – 5zł, DUŻA – 12zł

  1. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość, z którą każdego dnia się spotykam. Dziękuję też za ofiary, szczególnie te które składane są na konto parafialne. W tym tygodniu zostało zabrane na około 2 tygodnie tabernakulum z kościoła parafialnego do renowacji. Gdyby ktoś chciał wspomóc tę inwestycję będę bardzo wdzięczny. W minionym tygodniu trwały prace przy zakładaniu więźby dachowej plebanii. Za wszelką pracę oraz pomoc składam serdeczne podziękowania.

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz