III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Trwamy w radości Zmartwychwstałego Chrystusa, który każdego dnia przychodzi do nas, tak jak przyszedł do uczniów zdążających do Emaus.
 2. Z racji ograniczeń, bowiem w naszym kościele może przebywać 23 osoby plus obsługa liturgiczna i muzyczna zapraszam do uczestnictwa szczególnie w Mszach św. w tygodniu o godz. 17.00. Transmisja Mszy św. w tygodniu w środę i piątek natomiast w niedzielę tylko Mszy św. o godz. 12.00. W tym tygodniu transmitowana będzie jeszcze Msza św. w piątek o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny i Msza św. Odpustowa w sobotę o godz. 12.00.

Możliwość przyjęcia komunii św. po każdej Mszy św. niedzielnej.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Po Mszach św. wieczornych litania do Matki Bożej. Zachęcam aby modlić się i odmawiać litanię w swoich domach i prosić Matkę Bożą, aby wyprosiła nam ustanie epidemii oraz potrzebny deszcz i błogosławieństwo dla pracujących na roli.
 2. PIĄTEK – 1 MAJ
 • W piątek 1-go maja przypada Święto Pracy. Msza św. za Ojczyznę o godz. 12.00.
 • W ten dzień Msza św. i litania również o godz. 17.00
 1. SOBOTA – 2 MAJ
 • MSZA ŚW. ODPUSTOWA z Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Patronki naszej Parafii o godz. 12.00. Uroczystość ta z racji, że przypada w niedzielę wielkanocną została przeniesiona z niedzieli na sobotę. Msze św. odpustową w sobotę o godz. 12.00 odprawi ks. Kan. Karol Glesmer, proboszcz parafii Św. Mikołaja w Bydgoszczy.

W TEN DZIEŃ JESZCZE:

 • Msza św. z racji I-szej soboty miesiąca wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz adoracji, różaniec i medytacja o godz. 9.00
 • Msza św. wieczorna o godz. 17.00
 1. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z racji I-szego piątku miesiąca, a ze spowiedzi można korzystać umawiając się indywidualnie.
 2. Każdego dnia zapraszam do indywidualnej modlitwy w naszym kościele od godz. 12.00 do godz. 18.00
 3. Nasza parafia organizuje Internetowy Przegląd Piosenki Religijnej, szczegóły znajdziemy na naszej stronie internetowej.
 4. Od dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła i zakrystii można zakupić płytę muzyczną naszej scholii parafialnej. Koszt tej płyty to dobrowolna ofiara, która jest cegiełką na budowę nowej plebanii
 5. Nadal trwają prace przy zakładaniu instalacji elektrycznej przy budowie nowej plebanii. Dziękuję za pracę i składane indywidualnie ofiary na ten cel. Dziękuję za ofiary składane z racji odprawionych Mszy św., do skarbon na ścianie w kościele oraz na konto parafialne. Dziękuję za wszelkie oznaki życzliwości i wsparcia, szczególnie w tym trudnym dla wielu czasie. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz