III Niedziela Adwentu 15.12.2019

  1. Przeżywany dzisiaj III-gą niedzielę adwentu. Zapraszam do udziału z lampionami w Mszach św. Roratnich: w poniedziałki, środy i piątki w kościele parafialnym o godz. 17.00.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę medaliki i książeczki dzieci przygotowujących się do I-szej komunii św.
  3. Gminnym Ośrodku Kultury zapraszam dzisiaj na Charytatywny Kiermasz Świąteczny od godz. 13.30. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dziecięcej onkologii i hematologii szpitala Jurasza w Bydgoszczy.
  4. W tym tygodniu w naszym dekanacie spowiedź przed Świętami. W naszej parafii zapraszam na spowiedź z zaproszonymi kapłanami w poniedziałek od godz.16.30 do godz. 17.30
  5. Opłatki oraz świece wigilijne (tylko małe) w cenie 6zł można nabywać po Mszach św. w zakrystii.
  6. Dziękuję wszystkim dzieciom i organizatorom wspólnego pieczenia pierników w minioną sobotę w świetlicy w Kusowie. Parafianie i Goście mogą spróbować naszych wypieków po Mszy św. o godz. 12.00.
  7. Zapraszam ministrantów, lektorów oraz dzieci i młodzież scholii parafialnej na spotkanie opłatkowe w najbliższą sobotę na godz. 10.00 do świetlicy we Włókach. Proszę też o obecność w przyszłą niedzielę wszystkie dzieci i młodzież śpiewającą w naszej scholii oraz zarezerwowanie sobie około godziny po Mszy św., bowiem planujemy przed nagraniem płyty, nagrać również teledysk do kolędy śpiewanej podczas ubiegłotygodniowego przeglądu. W związku z tym proszę rodziców o pozostanie na chwilę dzisiaj w kościele po Mszy św.
  8. Dziękuję wszystkim za pomoc przy budowie nowej plebanii. Udało się przygotować fundamenty do budowy. Przy dobrej pogodzie po nowym roku rozpoczniemy stawianie murów. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Andrzeja Kobieli i Jego Firmie za wykonaną pracę. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, z ofiary na ogrzewanie, za przedłużenie po 20 latach ważności grobów na naszych cmentarzach oraz indywidualnie na budowę nowej plebanii. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 2352zł. Dziękuję również za słodycze i nagrody dla dzieci przynoszone na Msze św. roratnie. Dziękuję osobom sprzątającym kościoły, a wszystkim życzę wiele radości i miłego tygodnia.
  10. Z naszej rodziny parafialnej odwołał Pan Bóg do wieczności śp. Mieczysława Kurzewskiego z Kusowa, pogrzeb odbył się w sobotę. Polecajmy wszystkich naszych zmarłych.

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz

Proszę osoby, które zamówiły Msze św. na sobotę 28.12 za + Kazimierę Sikorską (intencja od syna Janusza z rodzina) o kontakt z ks. Proboszczem