III Niedziela Adwentu 13.12.2020

  1. Dzisiaj III niedziela Adwentu nazywana niedzielą radości. Poświęcenie medalików i książeczek dzieci komunijnych podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  2. Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach. W naszej parafii roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Zachęcam dzieci do robienia dobrych uczynków i zapisane na serduszkach i przynoszenie ich na roraty.
  3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Jana od Krzyża.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc i zechcieli spełnić marzenia dzieci z Karalewa. Bardzo proszę, aby w najbliższych dniach dostarczyć do zakrystii zdeklarowane upominki.
  5. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz składać podpis pod obywatelską inicjatywą ustawy poparcia projektu „Tak dla Rodziny, nie dla gender”.
  6. Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Mój zabytkowy kościół we Włókach” – kościół pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny. Chodzi o zrobienie plakatu w dowolnej technice przez który będziemy zachęcali na zwiedzenia naszego zabytkowego kościoła. Plakaty można dostarczyć do końca grudnia do ks. Proboszcza. Po zakończonym konkursie plakaty zostaną wystawione w kościele oraz umieszczone na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszam.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, za składane ofiary za opłatki oraz ofiary składane dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuje rodzinie z Włók za ufundowanie nowego różowego ornatu, który używany jest właśnie dzisiaj w 3 niedzielę adwentu – niedzielę radości. Dziękuję za składane ofiary na budowę plebanii na konto parafii oraz osobiście w zakrystii. Jedna rodzina z naszej parafii na ten cel przekazała 1000zł. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)
  8. Z naszej rodziny parafialne Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Stanisław Romianowski z Włók – pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Jerzy Westfal z Kusowa – pogrzeb odbył się w sobotę, oraz śp. Zofia Hyjek najstarsza nasza parafianka – pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00 w kościele parafialnym, a później na naszym parafialnym cmentarzy. Wieczny odpoczynek…

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz