II Niedziela Wielkiego Postu 8.03.2020

  1. Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu zaprasza nas, abyśmy i my tak, jak Piotr chcieli powiedzieć „Panie dobrze, że tu jesteśmy”.
  2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne do kościoła parafialnego: Droga Krzyżowa w tym tygodniu szczególnie z myślą o wszystkich pracujących, aby mieli możliwość uczestniczenia w nabożeństwie wielkopostnym w piątek wyjątkowo o godz. 20.00 (Msza św. normalnie o godz. 17.00), natomiast Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w minioną sobotę we wspólnej modlitwie o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela oraz za oprawę muzyczną. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na przyszły miesiąc 7
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego. Państwu Alicji i Adamowi Ożóg za sprzątanie kościoła w Kozielcu i proszę o tą posługę jeszcze na następny tydzień, natomiast Państwu Sopońskim dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny i proszę Państwo Darnowskich o sprzątanie na przyszła niedzielę.
  5. Dziękuję za składane ofiary na cele parafialne i budowlane, szczególnie dzisiaj podczas składki inwestycyjnej oraz za ofiary złożone na konto parafialne i za przedłużenie ważności grobu na naszych cmentarzach. Dziękuję kolejnej rodzinie naszej parafii, która na ten cele budowy przekazała 1000zł oraz Państwu Kasprowskim za sfinansowanie zakupu drzwi zewnętrznych na plebanię. Serdeczne Bóg zapłać. Dla naszej parafii zakupiłem 3 nowe fioletowe ornaty, tron do monstrancji oraz udało się wysrebrzyć kustodię do przechowywania Najświętszego Sakramentu oraz wyzłocić 3 kielichy mszalne w tym jeden otrzymany w darze od ks. Karola Glesmera proboszcz parafii Św. Mikołaja w Bydgoszczy. Po świętach wielkanocnych panuję oddać do złocenia tabernakulum z kościoła parafialnego, koszt takiego złocenia to około 4000zł.
  6. Od przyszłej niedzieli 15 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W niedzielę podczas każdej Mszy św. nauki ogólne, które poprowadzi ks. Robert Szczepański, wikariusz parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. Natomiast od poniedziałku 16 marca do środy 18 marca nauki dla młodzieży i dorosłych podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w kościele parafialnym oraz rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze SP w Kozielcu o godz. 11.00. Proszę wszystkich Parafian, aby zaplanować sobie czas, żeby uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Informuję już dzisiaj, że spowiedź wielkopostna z zaproszonymi kapłanami będzie w naszej parafii w piątek 27 marca.
  7. Wszystkim kobietom z okazji Ich święta składam serdeczne życzenia, wielu łask i Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej.
  8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Teodozję Kampińską z Kozielca, Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w Kozielcu. (intencje) Polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz