II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna czas rekolekcji w naszej parafii. Prośmy Pana Boga, aby ten czas przyniósł w naszym życiu dobre owoce nawrócenia. Dzisiaj również niedziela Ad Gentes podczas, której modlimy się w intencji misji. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszki na cele misyjne.

2. Serdecznie zapraszam na rekolekcje wielkopostne od poniedziałku do środy na Msze św. o godz. 18.00 z nauką rekolekcyjną. Podczas Mszy św. będą zabierane ofiary na potrzeby rekolekcjonisty.
a. W poniedziałek odnowimy przyrzeczenia chrzcielne – proszę zabrać świece
b. We wtorek odnowimy ślubowania małżeńskie
c. W środę będziemy modlili się za chorych i cierpiących i podczas Mszy św. udzielimy sakramentu chorych

3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne do kościoła parafialnego: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszy św. o godz. 11.30.

4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek szczególna modlitwa w intencji powołań i wystawienie NS po Mszy św. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.30. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. W sobotę Msza św., adoracja, medytacja i różaniec św. o godz. 9.00 z racji I-szej soboty miesiąca. Serdecznie zapraszam.

5. W niedzielę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Msza św. i nabożeństwo o godz. 20.00 w kościele parafialnym. Jest to dodatkowa Msza św. niedzielna. Okazja do spowiedzi od godz. 19.30. Intencje za chorych można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. Serdecznie zapraszam

6. Informuję, że podobnie, jak w ubiegłym roku w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD. Sprzęt można przywozić na parking przed kościołem w sobotę 6 marca do godz. 12.00. Przychody z akcji są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Bardzo proszę, aby sprzęty przywieźć maksymalnie do godz. 11.30

7. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii. Dziękuje za sprzątanie kościoła parafialnego. Dziękuję Państwu Burczyńskim za sfinansowanie przeglądu elektrycznego nowej parafii, państwu Murawka i Rachfalskim za pomoc w pracach na plebanii oraz wszystkim osobom za każdą pomoc i wyrazy życzliwości.

8. Z naszej rodziny parafialne Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Andrzeja Makowskiego zamieszkałego w Trzeciewcu. Jego pogrzeb odbędzie się w Starym Fordonie w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek… (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz