II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5.01.2020

Znalezione obrazy dla zapytania 2 niedziela po narodzeniu pańskim

  1. Trwamy w radości Nowo Narodzonego Jezusa. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli. W naszej parafii porządek Mszy św., jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Przypominam, że dla każdego człowieka wierzącego jest to Uroczystość obowiązkowa i w tym dniu powinien uczestniczyć we Mszy św. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców K+M+B na świadectwo, że w tym domu mieszkańcy przyjęli Nowo Narodzonego Jezusa, a kadzidło spalamy, aby nasza modlitwa jak woń kadzidła wzniosła się do Boga.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w śpiewaniu kolęd w minioną sobotę w kościele Św. Marii Magdaleny, a szczególne podziękowania kieruję do wszystkich organizatorów, którzy już od lat przygotowują to wydarzenie w naszej parafii z poczęstunkiem u Państwa Anny i Karola Pawlaków w Vitoflorze. Podczas zbiórki na remonty w zabytkowym kościele zebraliśmy ponad 8 tysięcy złotych. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za obecność i uświetnienie tego spotkania Członkom Chóru z parafii Św. Kazimierza w Łochowie Laudate Dominum.
  3. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia, jednakże tradycyjne dekoracja świąteczna może pozostać do 2 lutego. Uroczystość ta jest okazją, abyśmy wspomnieli nasz chrzest przez który zostaliśmy włączeni we wspólnotę Kościoła i staliśmy się Dziećmi Bożymi. Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę o zabranie świec do kościoła. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci i młodzież z SP w Pruszczu wystawią Jasełka. Serdecznie Zapraszam.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują trud sprzątania kościoła parafialnego oraz filialnego w Kozielcu. Dziękuję Państwu Wardowskim za posprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny i na następną niedzielę proszę o tą posługę Państwo Fac. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Nasza parafia organizuje 8-dniowy wyjazd w wakacje letnie dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w dniach 9-16 lipiec tzw. Kolonie Parafialne. Rodziców zainteresowanych uczestnictwem swoich dzieci zapraszam w przyszła niedzielę na spotkanie informacyjno-organizacyjne po Mszy św. o godz. 12.00 do kościoła parafialnego.
  6. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwości. Za składane ofiary na składkę oraz konto parafialne. Dziękuję Państwu Kasprowskim za złożoną ofiarę na obraz ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który jest powieszony w kościele parafialnym oraz Państwu Michalik za ufundowanie nowego gongu do kościoła parafialnego. Z tydzień składka budowlana. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom miłego tygodnia.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie mnie w swoich domach oraz za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz budowę plebanii. W tygodniu kolęda od godz. 16.00 poprzedzona Mszą św. o godz. 15.30 na którą serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie tych którzy w ten dzień mają odwiedziny kolędowe. Natomiast w sobotę kolęda od godz. 10.00 i Msza św. wieczorna-niedzielna o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym. Plan odwiedzin na najbliższy tydzień jest następujący (jest też na stronie naszej parafii i w gablotach – plan kolędy)

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz