II Niedziela Adwentu 8.12.2019

 1. Przeżywany dzisiaj II-gą niedzielę adwentu. Zapraszam serdecznie do udziału z lampionami w Mszach św. Roratnich: w poniedziałki, środy i piątki w kościele parafialnym godz.. 17.00.
 2. Opłatki oraz świece wigilijne w cenie 15zł i 6zł można nabywać po Mszach św. w zakrystii. Zachęcam dzieci w czasie adwentu do robienia dobrych uczynków, które na każde roraty przynosimy zapisane na serduszkach i wieszamy na naszym drzewku adwentowym. Do nabycia są jeszcze parafialne kalendarze.
 3. Chorych i starszych w naszej parafii z komunią św. przed świętami odwiedzę w najbliższy piątek od godz. 8.00.
 4. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy medaliki i książeczki dzieci przygotowujących się do I-szej komunii św.
 5. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na wspólnego pieczenia pierników na święta. Wszystkich chętnych zapraszam w sobotę na godz. 11.30 do świetlicy w Kusowie. Należy zabrać ze sobą fartuszek, wałek do ciasta oraz foremki, natomiast ciasto oraz elementy dekoracyjne będą przygotowane. Postaramy się upiec tyle, żeby dzieci poczęstowały dorosłych swoimi wypiekami po Mszy św. o godz. 12.00 w niedzielę.
 6. Informuję, że spowiedź adwentowa w naszej parafii z zaproszonymi kapłanami będzie w następny poniedziałek tj. 16 grudnia od godz. 16.30 do 17.30 w kościele parafialnym. Zachęcam, aby wszyscy skorzystali z okazji do spowiedzi i z czystym sercem mogli przeżywać Święta Bożego Narodzenia.
 7. W następnym tygodniu są jeszcze wolne intencje. Warto pomyśleć, aby na zakończenie roku podziękować Panu Bogu za otrzymane wszelkie dobro. Serdecznie zapraszam.
 8. W kościele parafialnym przez cały tydzień można podpisać petycje z prośbą do Prezydenta Miasta Bydgoszcz o cofnięcie decyzji o zamknięciu ruchu samochodowego w obszarze bydgoskiej katedry.
 9. Dziękuję wszystkim za udział i przygotowanie Przeglądu Pastorałek i Kolęd, który odbył się w piątek w naszej parafii oraz sponsorom, którzy ufundowali słodycze dla wszystkich wykonawców. W najbliższym czasie na stronie naszej parafii pojawią się filmy z przebiegu przeglądu.
 10. Dziękuję za pomoc przy porządkowaniu terenu przy kościele, a szczególnie wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę przywożenia piasku oraz zasypywaniu fundamentów nowej plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwości. Za sprzątanie kościołów oraz składane ofiary na tacę, szczególnie dzisiaj na cele budowlane oraz za ofiary przelane na konto parafialne i ogrzewanie kościoła. Życzę Parafianom i Gościom wszystkim miłego i szczęśliwego tygodnia.

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz