XXXIV Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 19.11.2023

  1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a od przyszłej niedzieli rozpoczniemy czas adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 pożegnamy z naszej wspólnoty Brata Zakonnego Andrzeja ze Zgromadzenia Ducha Świętego, który kończy posługę na terenie naszej parafii. Za wszelkie dobro i pomoc serdecznie dziękuję i życzę br. Andrzejowi wielu łask i Darów Ducha Św.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w czwartek święto Św. Andrzeja Apostoła.
  4. W poniedziałek spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w kościele parafialnym o godz. 17.30, a następnie katecheza dla dzieci w salce parafialnej. Serdecznie zapraszam do udziału już we Mszy św. wieczornej o godz. 17.00
  5. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 16.00. Przypominam o spowiedzi św. wszystkim dzieciom, które już przystąpiły do I-szej komunii św. oraz kandydatom do bierzmowania. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 w Kozielcu.
  6. Pragnę podziękować wszystkim osobą zaangażowanym w śpiew w naszej parafii za ufundowanie z okazji wspomnienia Św. Cecylii kwiatów do ołtarza parafialnego oraz ampułek i bielizny kielichowej.
  7. Dziękuję za składane ofiary na składkę oraz konto parafii. Dziękuję jednej Rodzinie z Włók za złożoną ofiarę na zakup nowej drogi krzyżowej do kościoła parafialnego. W tym tygodniu zostały oczyszczone podstawy słupów w kościele parafialnym oraz konserwator wykonał odkrywek na zabytkowym piecu w kościele parafialnym. W najbliższym czasie ten odkryty wzór zostanie przeniesiony na ołtarz św. Szarbeal. W tym tygodniu zostaną również wywiezione z kościoła parafialnego pierwsze ławki do pracowni konserwatorskiej.
  8. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Angelice Fac, p. Barbarze Marciniak i p. Grażynie Hyjek. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Krasińskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Elżbietę i Krzysztofa Lewandowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bem i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Danutę Łukasik. Dziękuję Parafianom z Kozielca za pozbieranie i wywiezienie liści przy kościele. Dziękuję p. Grzegorzowi Słowińskiemu i p. Markowi Winiarskiemu oraz firmie Vitroflora za ustrojenie figury MB Fatimskiej przed kościołem parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za wszelką życzliwość i każdą pomoc. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz