XXXIV Niedziela Zwykła 20.11.2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Dzisiejsza ostatnia niedziela roku liturgicznego niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. W przyszła niedzielę rozpoczniemy czas adwentu, który ma nas przygotować na święta Bożego Narodzenia. W przyszła niedzielę podczas każdej Mszy św. święcenie opłatków, które będzie można nabyć po Mszy św. w zakrystii przez cały adwent. Ofiary będą przeznaczone na kamienną posadzkę do prezbiterium w kościele parafialnym.
  3. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylii, w środę św. Klemensa, w czwartek św. męczenników Andrzeja i Towarzyszy, a w piątek św. Katarzynę Aleksandryjską.
  4. We wtorek we wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką muzyki kościelnej i wszystkich tych którzy ją wykonują serdecznie zapraszam na Msze św. wszystkie osoby śpiewające i grające w naszej parafii. Po Mszy św. zapraszam na wspólną kawę na plebanii. Z tej racji Msza św. wieczorna we wtorek będzie w kościele parafialnym.
  5. W przyszła niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Dariusz Białkowskiego kapłan naszej diecezji, który obecnie pracuje w Turcji. Podczas każdej Mszy św. podzieli się swoją pracą duszpasterską oraz przybliży nam życie chrześcijańskie w Turcji. Będzie to też okazja do wspólnej modlitwy za wszystkich misjonarzy, którzy głoszą Chrystusa w innych krajach. Po Mszy św. zbiórka do puszki na pomoc księdzu misjonarzowi.
  6. Biskup zaprasza na „Rozważania Adwentowe” do katedry bydgoskiej w soboty adwentowe na godz. 17.15.
  7. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży nasza diecezja organizuje wyjazd do Lizbony na przełomie lipca i sierpnia. Osoby zainteresowane znajdą bliższe informacje na stronie diecezji.
  8. Przedstawiciele Rodziców Szkoły Podstawowej w Kozielcu serdecznie zapraszają do włączenia się w zbiórkę słodyczy na rzecz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Topolnie. Słodycze można przynosić do kościoła parafialnego oraz do kościoła w Kozielcu do 18 grudnia. Już dzisiaj dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  9. Dziękuję z sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Parafianom zamieszkałym w blokach w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Michalik, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Zdzisławie Michałek; p. Grażynie Osińskiej i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie na cele remontowe. Serdeczne Bóg zapłać.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz