XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2023

  1. Dzisiaj XXXIII niedziela zwykła. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego podczas, której przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w środę Św. Cecylii, w czwartek Św. Klemensa I, papieża; w piątek Św. męczenników Andrzeja i Towarzyszy, a w sobotę Św. Katarzynę Aleksandryjską.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek z racji mojej nieobecności Mszy św. w naszej parafii nie będzie.
  4. W środę wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszam na Msze św. wieczorną, którą sprawował będę w intencji wszystkich osób angażujących się muzycznie w naszej parafii. Po Mszy św. zapraszam wszystkich na kawę na plebanii.
  5. Przepraszam, że w tym tygodniu nie odbyło się z przyczyn ode mnie niezależnych spotkanie rodziców i dzieci I-szo komunijnych. Spotkanie to będzie w poniedziałek 27 listopada. W przyszła niedzielę jeszcze raz przypomnę w ogłoszeniach parafialnych.
  6. Pragnę poinformować, że br. Andrzej ze Zgromadzenia Ducha Św. z Chełmszczonki w najbliższym czasie decyzją władz Zgromadzenia zakończy posługiwanie na terenie naszej parafii i rozpocznie posługę w Bydgoszczy. Serdecznie dziękuję br. Andrzejowi za Jego obecność i każdą pomoc w naszej wspólnocie. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji Brata Zakonnego w przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności i podziękowania z posługę w naszej parafii.
  7. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone przy składaniu wymianianek rocznych. Pragnę poinformować, że między innymi z tych ofiar zamówiłem do kościoła parafialnego nową drogę krzyżową, która najprawdopodobniej zostanie przywieziona do parafii w połowie grudnia.
  8. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie w minioną niedzielę na cele remontowe na składkę oraz konto parafii. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i Rodzinie Teresie i Tadeuszowi Rachfalskim. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kaźmierczaków i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Krasińskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bem i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za porządki na cmentarzu parafialnym p. Zwara i p. Białkowskiemi. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów oraz ich ułożenie przy ołtarzach. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz