XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII niedzielę zwykłą. Liturgia przypomina, że być uczniem Chrystusa nie jest wcale tak łatwo i prosto, ale Bóg zapewnia, że nie zostawi nas samych: „dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić”.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla, będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

3. W tym tygodniu Msze św. w naszej parafii codziennie o godz. 17.00 odprawiane będą w kościele parafialnym.

4. W poniedziałek wspominamy Św. Karolinę Kózkównę, w środę Św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie NMP, a w piątek Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej i wszystkich śpiewających i grających. Z tej okazji składam serdeczne życzenia panu Organiście, naszej scholii dziecięco – młodzieżowej oraz wszystkim psałterzystkom i śpiewającym w naszej Parafii, niech św. Cecylia wyprasza Wam potrzebne łaski, abyście swoim talentem upiększali liturgię i chwalili Pana Boga. Dziękuję wszystkim śpiewającym za Wasze zaangażowanie i obecność. Zapraszam do udziału w piątek we Mszy św. za wstawiennictwem Św. Cecylii. Z racji Waszego również święta zapraszam wszystkich do kina w najbliższą sobotę. Bardzo proszę, aby osoby chcące skorzystać z zaproszenia zgłosiły swój udział u pani Anny Szopińskiej w celu zakupienia odpowiedniej ilość biletów.

5. Zapraszam w środę na nowennę do MNBP, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. W sobotę o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. w Kozielcu w intencji Żywych i Zmarłych Członkiń Koła Gospodyń z Kozielca

7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć kalendarz parafialny, który jest cegiełką na budowę nowej plebani. Koszt kalendarza to dobrowolna ofiara. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i składane ofiary, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną – zebraliśmy 1860zł. Bóg zapłać. Do końca listopada można jeszcze przynosić wymienianki roczne na poszczególne Msze św. niedzielne. Serdecznie dziękuję za składane przy tej okazji ofiary. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom miłego tygodnia.

ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz