XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020

  1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą, a w następną niedzielę kończy się rok liturgiczny i przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Św. Elżbietę Węgierską zakonnicę, w środę Bł. Karolinę Kózkównę dziewicę i męczennicę, w piątek Św. Rafała Kalinowskiego prezbitera, a w następną niedzielę Św. Cecylię
  3. Zapraszam w środę na Nowennę do MBNP oraz w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po październikowej modlitwie różańcowej wracamy do adoracji NS w każdy 1 i 3 czwartek miesiąca. W tym tygodniu przypada 3 czwartek i po Mszy św. wieczornej pół godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W niedzielę przypada wspomnienie Św. Cecylii patronki wszystkich śpiewających i grających muzykę kościelną. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby śpiewające i grające w naszej parafii na Msze św. wieczorną w wigilię tego wspomnienia tj. w sobotę o godz. 18.00. Modlić się będziemy dziękując Panu Bogu za wszystkie talenty z prośbą o potrzebne łaski i zdrowie dla osób grających i śpiewających. Już dzisiaj naszym organistom P. Teresie i P. Pawłowi, Scholii Parafialnej, P. Elżbiecie i wszystkim Psalmistom składam serdeczne życzenia wielu łaski i Błogosławieństwa Bożego i dziękuję za Waszą obecność i zaangażowanie w naszej Parafii. W tym dniu będą dwie Msze św. o godz. 17.00 i o godz. 18.00 z formularza niedzielnego.
  5. Bardzo proszę o korzystanie przy wejściu do kościoła z dozowników do dezynfekcji rąk zgodnie z zawieszoną przy nich instrukcją.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego i za złożone ofiary, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną i z tej okazji na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary złożone z okazji rocznych wymienianek oraz kwiaty do ołtarza i dekoracje. Wszystkim ludziom dobrego serca składam serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz