XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

  1. Dzisiejsza XXXIII Niedziela Zwykła.
  2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkównej, a w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W kościele w tą niedzielę obchodzić będziemy VI Światowy Dzień Ubogich, który ma nas uwrażliwić na ludzi biednych i potrzebujących.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy 11 listopada uczestniczyli we wspólnej modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz udali się pod pomnik, aby złożyć kwiaty i uczcić poległych za naszą Ojczyznę.
  4. W minionym tygodniu zostały pomalowane ambony, ołtarz oraz antepedium w kościele parafialnym i w najbliższym czasie zostaną jeszcze ozdobione złotym elementami.  
  5. Dziękuję z sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice, p. Basi oraz p. Mirce. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Parafianom zamieszkałym w blokach w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie jeszcze raz z tydzień, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bigaj i proszę o sprzątanie za tydzień p. Zdzisławę Michałek; p. Grażynę Osińską. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na cele remontowe. Dziękuję za pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz