XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2023

  1. Dzisiaj XXXII niedziela zwykła. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny oraz w modlitwie przy pomniku we Włókach.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski, w piątek Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w sobotę bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  3. W poniedziałek po Msze św. o 17.30 spotkanie rodziców  dzieci kl. III przygotowujących się do I-szej komunii św. w kościele parafialnym, a po spotkaniu z rodzicami katecheza do dzieci w salce parafialnej. Serdecznie zapraszam, kto może już do udziału we Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Nasza diecezja organizuje w kwietniu Dziękczynną Pielgrzymkę do Włoch z XX lat Diecezji Bydgoskiej. Szczegółowy program znajdziemy na stronie diecezji bydgoskiej lub biura podróży „Frater”.
  5. W tym tygodniu zostały zamontowane nowe krzyża na cmentarzu we Włókach i przy kościele parafialnym. Dziękuję Panom: Dariuszowi Strzelczykowi, Rafałowi Perlikowi, Marcinowi Mes, Bogusławowi Jakubek i Stanisławowi Sudoł za montaż tych krzyży i każdą pomoc. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie dzisiaj na cele remontowe na składkę oraz konto parafii. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Barbarze Marciniak, p. Angelice Sudoł, p. Magdalenie Borowicz i p. Bogumile Kucińskiej. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Fac i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kaźmierczak. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Monice Krzywdzińskiej i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Małgorzatę i Jerzego Bem. Dziękuję p. Leszkowi Zwara za wszelkie prace porządkowe na naszym cmentarzu. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie w naszych kościołach. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz