XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019

  1. Przeżywamy dzisiaj XXXII niedziela zwykła. Liturgia przypomina nam, że jest Zmartwychwstanie. Starajmy się żyć tak, aby zmartwychwstać do życia wiecznego i pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych zmarłych.
  2. W tym tygodniu Msze św. w naszej parafii będą już normalnie – codziennie o godz. 17.00, jednak odprawiane będą w kościele parafialnym.
  3. W poniedziałek 11 listopada wspomnienie św. Marcina oraz Dzień Niepodległości. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny na Msze św. na godz. 17.00
  4. Informuję Parafian, że otrzymałem już pozwolenie na budowę nowej plebani. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do wylania fundamentów. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Rafałowi Perlik, Marcinowi Mes, Andrzejowi Kobiela oraz wszystkim za pomoc przy pracach ziemnych, które zostały już wykonane. W związku z budową został przygotowany jako cegiełka kalendarz parafialny, który będzie rozprowadzany od przyszłego tygodnia. Już dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przez zakup włączą się w dzieło budowy plebani. Koszt kalendarza to dobrowolna ofiara. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również Panu Kasprowskiemu za wykonanie nowej tablicy informacyjnej przy kościele Św. Marii Magdaleny oraz Panu Zwara Sołtysowi z Włók za ustawienie dodatkowego śmietnika na czas Wszystkich Świętych. Serdecznie dziękuję.
  5. W tym tygodniu wróci od konserwatora odnowiona figura Matki Bożej do kościoła w Kozielcu. Koszt konserwacji wyniósł 2000zł. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel.
  6. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i składane ofiary, szczególnie dzisiaj z racji składki inwestycyjnej. Dziękuję za modlitwę, wszelkie oznaki życzliwości oraz za wyrozumiałość w minionym czasie, gdy zmagałem się z moją chorobą. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom miłego tygodnia.

Ks. Bartosz Wojtaszek

Proboszcz