XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

 1. Dzisiejsza XXXI Niedziela Zwykła. Ostatnie dni października. Serdecznie zapraszam na ostatni różaniec w poniedziałek o godz. 17.30 do kościoła parafialnego.
 2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Karola Boromeusza.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień szczególny, w którym w jednej uroczystości wspominamy wszystkich przebywających w niebie. Msze św. w naszej parafii
  1 listopada będą o:
 • 8.00 w kościele parafialnym we Włókach,
 • 9.30 w kościele filialnym w Kozielcu z procesją na cmentarzu,
 • 12.00 w kościele filialnym we Włókach z procesją na cmentarzu.

      Ofiary zbierana na cmentarzu do puszki przeznaczone są na seminarium duchowne

 1. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dzień, w którym ogarniamy modlitwą wszystkich oczekujących ostatecznego zjednoczenia z Bogiem. Msze św. w naszej parafii w ten dzień o:
 • 15.00 w kościele filialnym w Kozielcu,
 • 17.00 w kościele filialnym we Włókach. Po tej Mszy św. krótka modlitwa oraz chwila zadumy nad przemijaniem. Serdecznie zapraszam.

Przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim, którzy dbają przez cały rok o czystość grobów i  porządek na naszych cmentarzach. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zbieranie liści przy kościele i na cmentarzu w Kozielcu. Przypominam również o prolongacie grobów po upływie 20 lat. 

 1. Wymienianki jednorazowe będą w czwartek, piątek i sobotę w kościele parafialnym o godz. 16.30. Msza św. w czwartek będzie w kościele parafialnym. Od przyszłej niedzieli będą odczytywane nowe wymienianki roczne. Proszę w tym tygodniu kto jeszcze będzie chciał dostarczyć nowe wymienianki roczne.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzę z komunią św. w piątek o godz. 8.00, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 w kościele parafialnym.
 3. Dziękuję p. Dariuszowi Strzelczyk za wykonanie dwóch kredensów do kościoła parafialnego.
  W tym tygodniu zostaną jeszcze pomalowane nowe ambony, ołtarz i antypendium w kościele parafialnym, tak aby pasowały do obecnego wyglądu prezbiterium. Informuję również,
  że 20 października kościół parafialny został wpisany do rejestru zabytków, a wiąże się to
  z możliwością pozyskiwania różnych dotacji na cele remontowe.
 4. Dziękuję naszym Parafiankom: p. Angelice, p. Barbarze, p. Mirce i p. Barbarze za posprzątanie kościoła parafialnego i zachęcam do pomocy wszystkich chętnych, proszę kontaktować się
  z p. Angeliką. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Sudoł i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Małgorzatę i Tadeusza Hyjek; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Bigaj. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i składane ofiary na potrzeby naszej parafii, na cele misyjne przekazałem 750zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za każdą pomoc zaangażowanie w naszej parafii, szczególnie w czasie mojej nieobecności. Wszystkie intencje, moich kochanych Parafian i całą naszą wspólnotę przez wstawiennictwo św. Szarbela polecałem Panu Bogu w czasie mojej pielgrzymki.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz