XXXI Niedziela zwykła 05.11.2023

1. Dzisiaj XXXI niedziela zwykła. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i uczestnictwo we Mszy św. w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Do 8-go listopad włącznie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust można ofiarować każdego dnia za jednego zmarłego.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w czwartek Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek Św. Leona Wielkiego, a w sobotę Św. Marcina.

3. W poniedziałek na Msze św. na godz. 17.00 zapraszam wszystkich rodziców i kandydatów, którzy wyrazili chęć przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami, a później katecheza dla kandydatów w salce parafialnej. Spotkanie będzie trwało do godz. 18.45.

4. We wtorek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej w Kozielcu.

5. W sobotę przypada 11-tego listopada „Dzień Niepodległości”. Serdecznie zapraszam na Msze św. o godz. 12.00 w intencji naszej Ojczyzny do kościoła parafialnego. Po Mszy św. przejedziemy pod pomnik we Włókach, aby wspólnie odmówić modlitwę za poległych żołnierzy. Niech ten dzień i nasza obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej chrześcijańskiej troski za naszą Matkę Ojczyznę oraz wdzięcznością dla tych, którzy oddali swoje życie w obronie Jej wolności. W ten dzień nie będzie już Mszy św. wieczornej.

6. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii. W przyszła niedzielę składak inwestycyjna na cele remontowe. Na cele seminarium duchownego przekazałem ofiary zbierane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w wysokości 680zł. Dziękuję za ofiary składane przy okazji wymienianej rocznych i jednorazowych oraz za wpłaty na przedłużenie ważności grobów na naszych cmentarzach. Dziękuje za pomoc w zdemontowaniu krzyża przy kościele parafialnym p. Rafałowi Perlikowi, p. Jakubowi Wygnaniec i p. Tadeuszowi Rachfalskiemu. Dziękuję również Rodzinie Perlik z Włók za pokrycie kosztów zakupu krzyża, który zostanie postawiony w najbliższym czasie na cmentarzu we Włókach. Dziękuję również p. Marcinowi Mes za prace wykonane przy kościele parafialnym. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Mirosławie Goszczyńskiej. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Zwara i Rodzinie Wardowskim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Fac. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Monice Krzywdzińskiej i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie w naszych kościołach i każdą pomoc oraz wszelkie dary przyniesione na plebanię. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz