XXXI Niedziela Zwykła 01.11.2020

  1. W dzisiejszą XXXI niedzielę zwykłą przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień szczególny, w którym wspominamy w jednej uroczystości wszystkich, którzy zasiadają w gronie zbawionych w niebie. Zgodnie z decyzją Władz Państwowych od 31.10 do 02.11 wszystkie cmentarze zostały zamknięte. Z tego powodu oraz w związku z obostrzeniami dzisiaj wszystkie Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 i w następne dni, aż do odwołania będą odprawiane w kościele parafialnym.

Pamiętajmy, że na terenie kościoła należy nosić maseczkę, a przy wejściu do kościoła dezynfekować ręce.

  1. W poniedziałek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Msze św. w naszej parafii o godz. 17.00 i 18.00.

Przypominamy również, że papież Franciszek zdecydował o przedłużeniu czasu uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych na cały listopad. Każdy może zatem wybrać dowolne osiem dni tego miesiąca, w których podejmie modlitwę o życie wieczne dla swoich zmarłych. Osoby, którzy z poważnych powodów nie będą mogli udać się na cmentarz, mogą uzyskać odpust zupełny modląc się w domu. W ten sposób, w duchowej łączności z naszymi zmarłymi, gdziekolwiek są pochowani, wypraszamy dla nich łaskę odpustu.

  1. Od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej około godz. 17.30 odmawiać będziemy różaniec za zmarłych z wymiennikami, które można składać w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą św. Wymienianki roczne można składać w zakrystii.
  2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek szczególna modlitwa w intencji powołań. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00, jednakże gdyby ktoś z osób odwiedzających z racji zagrożenia epidemią chciał zrezygnować bardzo proszę o poinformowanie mnie o tym fakcie. W sobotę Msza św., adoracja, medytacja i różaniec św. o godz. 9.00 z racji I-szej soboty miesiąca. Serdecznie zapraszam.
  3. W sobotę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Msza św. i nabożeństwo o godz. 20.00 w kościele parafialnym. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w środę Św. Karola Boromeusza
  5. Na razie wstrzymujemy sprzątanie kościołów filialnych, a wznowimy je po ustaniu limitów wiernych. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego i za złożone ofiary na składkę, konto parafii i z racji przedłużenia ważności grobów po 20 latach. Przy wyjściu z kościoła w kruchcie można złożyć ofiary na Seminarium Duchowne w Bydgoszczy. Dziękuję za wszelką pracę wykonaną w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii i budowy plebani oraz z kwiaty i dekorację kościoła. (intencje)
  6. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Stefana Saganowskiego z Trzeciewca oraz śp. Leona Bartosz. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz