XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023

 1. Dzisiaj XXX niedziela zwykła.
 2. Poniedziałek i wtorek to ostatnie dni października i szczególnej modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy po Mszach św. wieczornych. Bardzo proszę o uczestnictwo dzieci przygotowujące się do I-szej komunii św. z klas II i III oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 3. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii:
  • 8.00 – Kościół parafialny MB Królowej we Włókach
  • 9.30 – Kościół filialny Niepokalanego Poczęcia w Kozielcu (procesja na cmentarzu)
  • 12.00 – Kościół filialny Św. Marii Magdaleny we Włókach (procesja na cmentarzu)

Przy tej okazji pragnę przypomnieć wszystkim, których groby bliskich przekroczyły 20 lat od pochówku o prolongacie na kolejne 20 lat. W ten dzień na cmentarzach tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszki na cele seminarium duchownego.

Natomiast 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze św.:

  • 15.00 – Kościół filialny Niepokalanego Poczęcia w Kozielcu
  • 17.00 – Kościół filialny Św. Marii Magdaleny we Włókach

Można składać wymienianki roczne. Z racji dużej ilości proszę wypisywać tylko najbliższych swoich zmarłych. Od przyszłej niedzieli będą odczytywane już wymienianki złożone na nowy rok. Różaniec za zmarłych w tym tygodniu z wymieniankami jednorazowymi w piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej. Wymienianki jednorazowe można przynosić w te dni przed Mszą św. do zakrystii.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Przypominam wszystkim kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św. Z racji I-szej soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 w Kozielcu.
 2. Informuję, że spotkanie i katecheza dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w następny poniedziałek 6 listopada o godz. 18.00 w salce parafialnej. Przypomnę o tym spotkaniu jeszcze w przyszła niedzielę.
 3. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane na cele remontowe. Dziękuję jednej rodzinie za Włók i jednej rodzinie z Trzęsacza za przekazanie ofiary na cele remontowe. W tym tygodniu zostały przywiezione dwa zamówione krzyże na cmentarz we Włókach i do kościoła parafialnego, koszt wyniósł 7050zł. Krzyże te zostaną ustawione w następnym tygodniu. W ubiegła niedzielę zebraliśmy na cele misyjne 1180zł, ofiary te przekazałem już na w/w cel. Dziękuję p. Dariuszowi Strzelczyk za wszelkie prace stolarskie wykonane w kościele parafialnym i filialnym we Włókach oraz p. Markowi Krzewickiemu za prace w kościele parafialnym. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Barbarze Marciniak. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kalinowskich i proszę o sprzątanie na Uroczystość Wszystkich Świętych Rodzinę Zwara, a na niedzielę Rodzinę Wardowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kamedulskich i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Monikę Krzywdzińską. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie w naszych kościołach i każdą pomoc. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz