XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020

 1. Dzisiaj XXX Niedziela zwykła. Od dzisiaj wznawiamy transmisje Mszy św. o godz. 12.00
 2. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych informuję, że w naszej parafii będzie można uczestniczyć we Mszy św.
  1. W kościele parafialnymw sobotę o godz. 17.00 i niedzielę o godz. 8.00 (transmisja na naszej stronie internetowej Mszy św. o godz. 8.00)
  2. W kościele filialnym w Kozielcuw niedzielę o godz. 9.30, jednakże w kościele może przebywać około 20 osób i bardzo proszę, aby więcej osób NIE WCHODZIŁO, a wszyscy pozostali, którzy chcą uczestniczyć w tej Mszy św. zgromadzili się przy swoich grobach zachowując bezpieczny dystans. Będą włączone głośniki zewnętrzne, także Msza św. będzie słyszana na cmentarzu i dla tych osób komunia się będzie rozdawana przed wejściem do kościoła.
  3. W kościele filialnym Św. Marii Magdalenyw niedzielę o godz. 11.00 i 12.30 i podobnie jak w Kozielcu w kościele liczba osób nie może przekroczyć 20 osób. Bardzo proszę, aby więcej osób NIE WCHODZIŁO. Również będą włączone głośniki zewnętrzne i komunia św. będzie rozdzielana przed kościołem. Bardzo proszę, aby podzielić się w rodzinie na te dwie Msze św., żeby przy grobach nie gromadziło się zbyt dużo osób z różnych rodzin. W tym roku nie będzie procesji na cmentarzu, a corocznie zbierane ofiary na cmentarzach na Seminarium Duchowne będzie można składać do skarbony wystawionej przed kościołem.

Pamiętajmy, że na terenie kościoła i cmentarza obowiązuje BEZWZGLĘDNY NAKAZ noszenia maseczki, a przy wejściu do kościoła dezynfekcja rąk. Pragnę przypomnieć, że po Uroczystości Wszystkich Świętych jest 8 dniowa oktawa i również w tym czasie można nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. Każdy kto czuję się zaniepokojony obecną sytuacją może pozostać w domu i tam się pomodlić czy uczestniczyć w Mszy św. transmitowanej w telewizji. Ksiądz Biskup dla tych wszystkich osób udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy św.

GDYBY W TYM TYGODNIU ZMIENIŁY SIĘ OBOSTRZENIA W ZWIĄZKU Z UROCZYSTOŚCIĄ WSZELKIE ZMIANY BĘDĄ UMIESZCZONE NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

 1. W poniedziałek 2 listopada będzie Dzień Zaduszny. Msze św. będą w kościele parafialnym o godz. 17.00 i 18.00. Od wtorku 3.11 do piątku 6.11 będą wymienianki jednorazowe po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17.30 można je składać w zakrystii lub przynosić przed Mszą św. Wymienianki roczne można składać w zakrystii.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w środę Św. Szymona i Judę Tadeusza.
 3. Serdecznie zapraszam na ostatnie w tym miesiącu modlitwy różańcowe do soboty włącznie po Mszy św. wieczornej.
 4. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych bardzo proszę o posprzątanie kościołów. Kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Państwa Zwara, kościoła w Kozielcu Rodzinie Państwa Bigaj. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego i za złożone ofiary na składkę, konto parafii i z racji przedłużenia ważności grobów po 20 latach. Dziękuję za wszelką pracę wykonaną w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii i budowy plebani. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz