XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

 1. Dzisiaj XXX Niedziela zwykła. Przeżywamy niedzielę misyjną. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich misjonarzach i misjonarkach głoszących Dobrą Nowinę na wszystkich zakątkach świata. Ofiary dziś zbierane przeznaczone są na cele misyjne.
 2. Kończy się miesiąc październik, miesiąca poświęconego Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszam każdego dnia do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej około godz. 17.30.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Bardzo proszę o dostarczenie tych, którzy jeszcze tego nie zrobili formularzy zgłoszeniowych kandydatów do bierzmowania oraz dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej z klas 2.
 5. Wymienianki roczne oraz jednorazowe można składać do zakrystii. Wymienianki jednorazowe będą odmawiane w dniach od 3-6 listopada o godz. 16.30 w kościele parafialnym. Karteczki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękuję wszystkim za dbanie o porządek na naszych cmentarzach. W naszej parafii Msze św. będą odprawiane:
  1. 1 listopad – Uroczystość Wszystkich Świętych:
   1. – godz. 8.00 w kościele parafialnym,
   2. – godz. 9.30 w kościele filialnym w Kozielcu z procesją na cmentarzu
   3. – godz. 12.00 w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny z procesją na cmentarzu
  2. 2 listopada – Dzień Zaduszny
   1. – godz. 15.00 w kościele filialnym w Kozielcu,
   2. – godz. 17.00 i 18.00 w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny we Włókach
 7. Przypominam o prolongacie po upływie 20 lat lub deklaracji rezygnacji z miejsca na cmentarzu w celu ponownego użycia. W odpowiedzi na zapytania informuję, że groby na cmentarzach nie są objęte żadnym ubezpieczeniem ogólnym od szkód związanych z warunkami atmosferycznymi. Właściciele pomników mogą to uczynić na własny koszt (regulamin cmentarza punkt 7)
 8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego; Państwu Brzozowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Krzewickich; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zycie Baran i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszła niedzielę. Dziękuję Panu Kazimierzowi Fac za skoszenie trawy na cmentarzu oraz wszystkim za każdą życzliwość i pracę wykonana dla naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Życzę wiele radości i miłego tygodnia. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz