XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023

  1. Dzisiaj XXVIII niedziela zwykła. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Papieski” i zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. zbiórka do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc dzieciom i młodzieży zdolnej z niezamożnych rodzin.  
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Jadwigę; we wtorek Św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę Św. Łukasza. 
  3. Informuję, że ks. Proboszcz do środy 18.10 nie będę obecny w parafii z racji wyjazdu na pielgrzymkę. W razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z O. Sławomirem z Chełmszczonki (Tel. 608 114 951), ks. Andrzejem Poterackim z Kotomierza (Tel. 52 381 92 63) lub kapłanami z sąsiednich parafii. W związku z tym wyjazdem od poniedziałku do środy Mszy św. nie będzie, biuro parafialne również nie czynne.  
  4. W przyszła niedzielę, przeżywać będziemy „Dzień Misyjny” i modlić się będziemy w intencjach wszystkich misjonarzy i misjonarek. Po Mszach św. będzie okazja wspomóc również ofiarą składaną do puszki dzieło misyjne.  
  5. Zapraszam na Różaniec po Mszach św. wieczornych. W tym tygodniu proszę, aby dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowanie uczestniczyły w Różańcu św. w czwartek i piątek. 
  6. W ubiegłym tygodniu przewrócił się od naporu wiatru i ze względu spróchniałej podstawy krzyż na cmentarzu parafialnym. Całe szczęście nie wyrządził nikomu żadnej krzywdy, ani nic nie zostało zniszczone. Dziękuję p. Rafałowi Perlikowi i p. Grzegorzowi Hyjkowi za pomoc w usunięciu powalonego krzyża z cmentarza.  
  7. Informacja, ze SP w Kozielcu, która organizuje tzw. „wysprzedaż garażową” w dniu 21.10.2023r. w godz. 13.00-17.00 w siedzibie szkoły. Będzie można nabyć lub pozbyć się różnego rodzaju przedmiotów i rzeczy. Bliższe informacje z najdziemy na plakacie w gablocie.  
  8. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe. Dziękuję dwóm rodziną z Trzęsacz Dół za złożenie ofiary na cele remontowe po 500zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Barbarze Marciniak. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Weyna i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Perlik. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kamedulskich. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i każdą pomoc. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz