XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

  1. Dzisiaj XXVIII Niedziela zwykła, Dzień Papieski podczas którego wspominamy naszego Papieża Św. Jana Pawła II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, ofiary zbierane przeznaczone są na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych.
  2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek Św. Teresę od Jezusa, w piętek Św. Jadwigę Śląską, a w sobotę Ignacego Antiocheńskiego.
  3. Serdecznie zapraszam każdego dnia do wspólnego Różańca po Mszy św. wieczornej. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci przygotowujących się do I-szej komunii św., aby przynajmniej dwa razy w tygodniu uczestniczyli w różańcu. Dzieci mogą odbierać w zakrystii dzienniczki komunijne.
  4. We wtorek serdecznie zapraszam na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie przy kościele parafialnym na 20.00. Postarajmy się, aby w tym szczególnym maryjnym miesiącu znaleźć czas na wspólną modlitwę różańcową. Serdecznie zapraszam. W tym dniu nie będzie różańca po Mszy św. wieczornej w Kozielcu.
  5. W środę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół składam serdeczne życzenia oraz zapraszam na Msze św. wieczorną podczas, której modlić się będziemy w Waszej intencji. Z racji mojego wyjazdu na głoszenie kazania w innej parafii w środę wyjątkowo Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00, a po niej różaniec.
  6. W następną niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną podczas której szczególnie modlić będziemy się w intencji misjonarzy i misjonarek oraz wszystkich intencji misyjnych. Ofiary zbierane przeznaczamy na cele misyjne.
  7. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone formularze na wymieniani roczne oraz jednorazowe. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie i składanie w zakrystii od następnej niedzieli.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Kuźmińskich i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Rodzinę Widurskich. Dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Rodzinę Bigaj. Dziękuję również za sprzątanie kościoła parafialnego. Dziękuje za ufundowanie 5 nowych ornatów do naszej parafii oraz pomoc w zamontowaniu nowej zewnętrznej gabloty ogłoszeń przy kościele parafialnym. Dziękuję za ofiary składane szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną i konto parafii oraz za wszelką pomoc i kwiaty do ołtarza. (intencje)

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz