XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła. św. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców idzieci klas II, które w roku 2024 przystąpią do I-szej komunii św.
  2. Trwamy w miesiącu październiku. Serdecznie zapraszam do odmawiania różańca św. W naszej parafii modlitwa różańcowa po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. W środę na wspólny różaniec zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a szczególnie dzieci komunijne.
  3. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Św. Jana XXIII papieża; w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę Św. Teresę od Jezusa.
  4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom, Dyrekcji i Pracownikom Oświaty z tej okazji składam serdeczne życzenia. Niech Pan Bóg obdarza potrzebnymi łaskami oraz Błogosławi w trudzie kształcenia młodego pokolenia. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Msze św. 18 października na godz. 18.00 do Bydgoskiej Katedry sprawowaną przez naszego Biskupa. A w naszej parafii w intencji nauczycieli odmówimy różaniec w piątek 14 października. Serdecznie zapraszam wszystkich pracowników oświaty oraz dzieci i młodzież.
  5. Można przynosić nowe wymienianki roczne. Bardzo proszę, aby podawać jedną godzinę Mszy św. niedzielnej oraz wpisywać tylko najbliższych zmarłych.
  6. Informuję, że od 18 do 26 października nie będę obecny w parafii, gdyż udaję się na pielgrzymkę do św. Szarbela. W związku z tym sprawy biurowe oraz wymienianki bardzo proszę o załatwienie w tym tygodniu lub dopiero po moim powrocie. Można również w tym tygodniu przynieść intencje, które złożę na grobie św. Szarbela.
  7. Parafia w Niemczu zaprasza w każdy drugi piątek miesiąca na wieczory uwielbienia. Msza św. o godz. 18.00, a po niej czas uwielbienia
  8. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski. Tradycyjnie po każdej Mszy św. zbiórka do puszki na Działo Nowego Tysiąclecia. Ofiary zebrane w ten dzień przeznaczone są dla zdolnej młodzieży z niezmożonych rodzin. Serdecznie zapraszam do włączenia się w to dzieło.
  9. W tym tygodni z racji prac konserwatorskich oraz malowania prezbiterium w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny z wyjątkiem wtorku – Msza św. wtedy w Kozielcu.
  10. W tym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do malowania. Dziękuję p. Łukaszowi Westfal oraz p. Dariuszowi Banaś za wszelkie prace wykonane w kościele. Dziękuję również p. Grzegorzowi Hyjek za zamontowanie nowej tablicy bezpiecznikowej oraz mojemu ojcu Henrykowi za wszelkie prace wykonane na plebanii i w kościele. Została również zamontowana płyta ołtarzowa – dziękuję za tą pracę p. Dariuszowi Strzelczykowi. Wszystkim natomiast osobą sprzątającym kościół parafialny za wielki trud przygotowania świątyni na dzisiejszą Msze św. Dziękuję wszystkim za każą pomoc i życzliwość – serdeczne Bóg zapłać
  11. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskim i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Hyjek; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Wojewódzkich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać.