XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

 1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła. św. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców idzieci klas II, które w roku 2024 przystąpią do I-szej komunii św.
 2. Trwamy w miesiącu październiku. Serdecznie zapraszam do odmawiania różańca św. W naszej parafii modlitwa różańcowa po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. W środę na wspólny różaniec zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a szczególnie dzieci komunijne.
 3. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Św. Jana XXIII papieża; w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę Św. Teresę od Jezusa.
 4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom, Dyrekcji i Pracownikom Oświaty z tej okazji składam serdeczne życzenia. Niech Pan Bóg obdarza potrzebnymi łaskami oraz Błogosławi w trudzie kształcenia młodego pokolenia. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Msze św. 18 października na godz. 18.00 do Bydgoskiej Katedry sprawowaną przez naszego Biskupa. A w naszej parafii w intencji nauczycieli odmówimy różaniec w piątek 14 października. Serdecznie zapraszam wszystkich pracowników oświaty oraz dzieci i młodzież.
 5. Można przynosić nowe wymienianki roczne. Bardzo proszę, aby podawać jedną godzinę Mszy św. niedzielnej oraz wpisywać tylko najbliższych zmarłych.
 6. Informuję, że od 18 do 26 października nie będę obecny w parafii, gdyż udaję się na pielgrzymkę do św. Szarbela. W związku z tym sprawy biurowe oraz wymienianki bardzo proszę o załatwienie w tym tygodniu lub dopiero po moim powrocie. Można również w tym tygodniu przynieść intencje, które złożę na grobie św. Szarbela.
 7. Parafia w Niemczu zaprasza w każdy drugi piątek miesiąca na wieczory uwielbienia. Msza św. o godz. 18.00, a po niej czas uwielbienia
 8. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski. Tradycyjnie po każdej Mszy św. zbiórka do puszki na Działo Nowego Tysiąclecia. Ofiary zebrane w ten dzień przeznaczone są dla zdolnej młodzieży z niezmożonych rodzin. Serdecznie zapraszam do włączenia się w to dzieło.
 9. W tym tygodni z racji prac konserwatorskich oraz malowania prezbiterium w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny z wyjątkiem wtorku – Msza św. wtedy w Kozielcu.
 10. W tym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do malowania. Dziękuję p. Łukaszowi Westfal oraz p. Dariuszowi Banaś za wszelkie prace wykonane w kościele. Dziękuję również p. Grzegorzowi Hyjek za zamontowanie nowej tablicy bezpiecznikowej oraz mojemu ojcu Henrykowi za wszelkie prace wykonane na plebanii i w kościele. Została również zamontowana płyta ołtarzowa – dziękuję za tą pracę p. Dariuszowi Strzelczykowi. Wszystkim natomiast osobą sprzątającym kościół parafialny za wielki trud przygotowania świątyni na dzisiejszą Msze św. Dziękuję wszystkim za każą pomoc i życzliwość – serdeczne Bóg zapłać
 11. Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskim i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Hyjek; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Wojewódzkich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz